Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Уряд хоче рахувати прожитковий мінімум по-новому

  • Джерело: ukrinform.ua.  → Ключові теги: прожитковий мінімум

    Кабінет Міністрів схвалив проєкти законів щодо запровадження в Україні нової сучасної методології обчислення прожиткового мінімуму.

    6458_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

    Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду в середу, 27 січня.

    «Сьогодні на засіданні Мінсоцполітики вносить ряд законопроєктів, які спрямовані на виконання указу Президента Володимира Зеленського та програми діяльності уряду щодо запровадження в Україні нової сучасної методології обчислення прожиткового мінімуму», – сказала міністр соціальної політики Марина Лазебна, презентуючи проєкти законів.

    За її словами, Мінсоцполітики опрацювало всі пропозиції разом із комітетом Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, і вони відображені у законопроєктах.

    «Ми пропонуємо запровадити в Україні нову методологію формування прожиткового мінімуму, ми визначаємо сферу прожиткового мінімуму. Ми кажемо, що прожитковий мінімум – це має бути вартісна величина для визначення основних соціальних потреб людини на мінімальному рівні. Тобто прожитковий мінімум буде визначатися і застосовуватися виключно для визначення основних соціальних гарантій, які є для особи основним джерелом доходу. Це власне так, як визначено в Конституції України. Це в нас мінімальна заробітна плата, це мінімальна пенсія за віком, це державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та інші види державної соціальної допомоги, які є основним джерелом доходів людини», – розповіла Лазебна.

    Вона додала, що Мінсоцполітики разом з іншими міністерствами провели масштабний аудит законодавства на предмет зростання величини прожиткового мінімуму.

    «На сьогодні в українському законодавстві прожитковий мінімум є розрахунковою величиною для визначення не тільки розміру соціальних виплат: це і штрафи, це і збори, і платежі, і стягнення. Майже 180 норм передбачають використання прожиткового мінімуму в таких кодексах, як Кримінальний, Господарський, Адміністративний», – зазначила міністр.

    Лазебна уточнила, що «це у два рази перевищує кількість тих норм, які регулюють питання соціальних виплат».

    «Тому ми пропонуємо для розрахунку запровадити в законопроєктах базові величини для розрахунку таких виплат і зборів. Якщо буде прийнятий такий законопроєкт, буде базова величина для соціальних виплат для дітей, базова величина для соціальних виплат населення, пропонується встановити базову величину для грошових платежів і стягнень, базова величина для адміністративних зборів. Всі ці базові величини і будуть відповідати тим розмірам, які сьогодні є, але, принаймні, це буде структурована і чітка політика», – вважає міністр соцполітики.

    Лазебна зауважила, що «ці законодавчі зміни є першим кроком для того, щоб навести порядок у системі застосування прожиткового мінімуму в Україні».

    «Але другим кроком уряд і Верховна Рада будуть визначати етапність досягнення основних соціальних стандартів до реального прожиткового мінімуму з урахуванням, безумовно, економічних можливостей держави», – додала міністр.

    В Україні станом на 1 січня 2021 року прожитковий мінімум становить 2189 грн; з 1 липня 2021 року прожитковий мінімум зросте до 2294 грн, а з 1 грудня 2021 – до 2393 грн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми