Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Які гривневі купюри найчастіше підробляють

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: гроші

    Є три прості правила перевірки справжності купюр.

    3769_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

    Україною гуляють підроблені гроші. Найчастіше – номіналом 500 і 200 гривень. Банкноти настільки якісно зроблені, що навіть під ультрафіолетом їх не завжди можна розпізнати. Де можуть підсунути та як виявити фальшивку?

    Про це в новинах "Сьогодні" розповідає Тетяна Гаврилюк.

    Соцмережі рясніють оголошеннями про фальшиві гроші – з водяним знаком, захисною стрічкою та удвічі дешевша за номінал. Обіцяють якісну підробку: мовляв, і у супермаркеті не розпізнають, і термінали приймуть.

    Та на відео найімовірніше – гроші справжні. Якщо наважитесь на замовлення – отримаєте звичайнісінькі сувеніри, які жоден термінал не пропустить. Минулого місяця кіберполіція викрила подружжя, яке друкувало фальшивки. І самі користувались, і в інтернеті торгували.

    Старший інспектор департаменту кіберполіції Анна Селезньова розповідає, що замовниками були підприємці маленького бізнесу – маленьких крамничок. Це ті магазини, де найчастіше розраховуються лише готівкою.

    Алла працювала касиром. Фальшивку підсунули їй. Довелося віддавати 500 гривень із власного гаманця. Фальшиві купюри важко виявити навіть під ультрафіолетом. Адже і справжні банкноти, і підробки – світяться.

    Однак старший фахівець відділу дослідження і захисту грошей Нацбанку Віталій Ковтонюк запевняє: щоб розпізнати фальшивка чи ні – достатньо знати три правила, банальні, але дієві.

    По-перше, на дотик справжня банкнота цупка. З лиця гладка, зі зворотного боку шершава.

    По-друге, треба глянути на купюру проти світла. У справжньої – є графічний елемент знака гривні, а у підробки він взагалі відсутній.

    По-третє, відбувається оптична зміна елемента. Справжній – бузковий, при зміні кута зору – він зелений. А у підробки цього ефекту нема.

    Засумнівалися у справжності купюри – попросіть касира її замінити іншою.

    Якщо знайшли таку банкноту у себе в гаманці – йдіть до банку. Там її віддадуть на дослідження. Воно безкоштовне. Якщо банкнота справжня – вам її повернуть. Якщо фальшивка – вартості не відшкодують. Зате ви з себе знімете відповідальність, бо за виготовлення та поширення несправжніх грошей – реальний строк: від 5-ти до 10-ти років в’язниці з конфіскацією майна.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми