Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як визначити фальшиві гривневі купюри

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: гривня, фінанси

  В Україні поширюють фальшиві гроші. Розповіли про 3 прості правила перевірки справжності купюр.

  3769_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Найчастіше підробляють купюри номіналом 500 і 200 грн. Якісно підроблені банкноти важно розпізнати навіть під ультрафіолетом. Адже і справжні банкноти, і підробки світяться.

  Часто оголошення про продаж фальшивих грошей зустрічаються у соцмережах. Обіцяють якісну підробку: з водяним знаком, захисною стрічкою та удвічі дешевша за номінал. Утім, за виготовлення та поширення несправжніх грошей світить реальний строк: від 5 до 10 років в'язниці з конфіскацією майна.

  Щоб розпізнати, фальшивка чи ні, достатньо знати 3 правила:

  По-перше, на дотик справжня банкнота цупка. З лиця гладка, зі зворотного боку шершава.

  По-друге, треба глянути на купюру проти світла. У справжньої є графічний елемент знака гривні, а у підробки він відсутній.

  По-третє, відбувається оптична зміна елемента. Справжній – бузковий, при зміні кута зору він зелений. А у підробки цього ефекту нема.

  Якщо є сумніви у справжності купюри, треба віднести її до банку. Вони проведуть безкоштовне дослідження. Справжню банкноту власнику повернуть. Якщо фальшивка – вартості не відшкодують, але людина зніме із себе відповідальність за поширення.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми