Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Куди пересічні українці виводять зароблену валюту

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: фінанси

  Після отримання е-ліміту українці частіше направляють кошти на свій рахунок за кордоном.

  1532_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  «Згідно зі статистикою Нацбанку, в структурі операцій е-лімітів 66% займає поповнення власних рахунків, ще 16% йде на фондовий ринок», — розповів начальник управління організації продажу клієнтам пріоритетного сегменту Укрексімбанку Данило Меркулов.

  Про це він повідомив під час круглого столу «Як примножити кошти у 2021 році: можливості для інвестицій в Україні та за кордоном», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».

  «У нас більшість операцій — це переказ коштів на власний рахунок або інвестиція в нерухомість», — сказала начальниця управління юридичних осіб департаменту фінансового моніторингу ПУМБ Тетяна Левандовська.

  І український банк не знає, в які саме інвестиційні інструменти українці потім спрямовують кошти. «Коли люди виводять кошти на рахунок брокера, то банк не знає, з якою метою. Вже потім під час розмови стає зрозуміло, що це спекулятивна операція на валюті, коли люди торгують з „плечем“, або інструменти з фіксованою дохідністю — облігації, або exchange trading — сертифікати фондів та акції», — розповів директор департаменту казначейства та фінансових установ ОТП Банку Антон Коваленко.

  Українці не тільки інвестують в рамках е-лімітів, але й витрачають кошти за кордоном. «Із того, що йде в США, майже половина — це оплата за автомобілі на аукціонах, які потім сюди транспортують морем. Іноді це витрати на утримання дітей, в тому числі на навчання», — сказав Данило Меркулов.

  Якщо йдеться про інвестування за кордон, то перші суми більш скромні. «Ті, хто тільки починає інвестувати, готовий віддати до 10%. В грошах це тестові $ 10−20 тис., потім збільшуються до $ 50 тис. Компанії, які займаються управлінням капіталом, кажуть, що їхні клієнти інвестують в цінні папери 50−60% всього капіталу. Решту вони рекомендують тримати на депозиті на випадок, якщо ринки почнуть просідати і виникне потреба у грошах, щоб не трапився margin call», — розповів Данило Меркулов.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми