Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

"Філіп Морріс" збагатить бюджет України ще на 11 млрд

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: сигарети

  Компанія "Філіп Морріс Україна" гарантувала сплату понад 11 млрд грн акцизу на тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕНи) до державного бюджету України в 2021-2022 роках – у разі більш поступового підвищення акцизу на ТВЕНи протягом цього періоду.

  9987_61356_w_700.jpg (85.38 Kb)


  Про це йдеться в офіційному листі компанії "Філіп Морріс Україна" профільному Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової і митної політики, Міністерству фінансів України, а також представництву Міжнародного валютного фонду.

  Зокрема, компанія гарантувала, що сплатить 4,8 млрд грн акцизу на ТВЕНи у 2021 році, а також 6,5-7,5 млрд грн – у 2022 році.

  Передбачається, що підвищення акцизу на ТВЕНи відбудеться, як і було заплановано до рівня акцизу на сигарети. Але, як пропонує Комітет з питань фінансів, податкової і митної політики, це має відбутися в кілька етапів.

  Зокрема, за пропозицією Комітету, з 1 квітня 2021 р. ставки акцизу на ТВЕНи мають зрости відразу на 200%.

  За відповідне рішення проголосувало 19 з 25 членів Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової і митної політики, у т.ч голова Комітету Данило Гетманцев.

  Раніше до запровадження такого більш поступового варіанту підвищення акцизу народних депутатів закликала Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України.

  "Мова йде, в тому числі про різке підвищення ставки податку на ТВЕН на 320%. Жоден законослухняний бізнес, а особливо в умовах фінансово-економічної кризи, яка наразі виникла в Україні, не зможе пережити таке руйнівне підвищення податку, що також негативно позначиться на легальному ринку ТВЕН та створить ризики для державного бюджету" – заявили в Раді підприємців.

  В Раді підприємців також нагадали, що через попередні плани різкого підвищення акцизу на ТВЕНи компанії-виробники вже почали різко скорочувати плани викупу акцизних марок. Наприклад, у січні 2021 р. "Філіп Морріс" була змушена знизити обсяги викупу марок з раніше запланованих 50 млн до 35 млн. Що означало потенційну втрату для держбюджету понад 300 млн грн доходів лише за січень 2021 р.

  Більш поступовий варіант підвищення акцизу обстоювали і в Національній організації роздрібної торгівлі (НОРТ).

  "Тютюнова галузь та легальний ринок роздрібної торгівлі змогли би працювати без значних потрясінь у випадку не більше 200% підвищення акцизу на ТВЕНи" – заявили в НОРТ.

  Крім ризиків недовиконання доходів державного бюджету, плани різкого підвищення акцизів спровокували появу китайських контрабандних ТВЕНів на українському ринку.

  Зокрема, в Київській, Дніпропетровській і Запорізькій областях було зафіксовано продаж контрабандних китайських ТВЕНів під маркою МС. Активний продаж цих контрабандних ТВЕНів розпочався і в мережі інтернет.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми