Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Коли варто купувати долари

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: долари

  Фінансові аналітики прогнозують, що в березні гривня ще зміцниться.

  1532_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Березень почався зміцненням гривні, яке до кінця тижня ставало все стрімкішим, готівковий курс продажу опустився майже до 27,8 грн/долар. Востаннє долар коштував так дешево місяць тому. А рік тому, в березні 2020 року, курс долара впав майже до 27,5 грн. Тенденція повторюється? Можливо, знову побачимо долар по 25 гривень, як влітку 2020 року?

  Чому гривня почала міцнішати і куди піде курс на наступному, скороченому, робочому тижні, з'ясував сайт "Сьогодні".

  Наші експерти – член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин і президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

  Що сталося з курсом за тиждень
  Долар, який почав було міцнішати останні дні зими і повільно, але впевнено перевалив за 28 грн у готівковому продажу, в перші дні весни раптом передумав і став "здуватися". Причому так швидко, що вже до четверга курс був усього 27,83 грн/долар у продажу і 27,63 в покупці. При цьому спред (різниця між курсом продажу і покупки) не змінювався: в середньому 19-20 коп. У п'ятницю долар знову "передумав" – курс пішов вгору і зупинився на 27,90 і 27,69 грн/долар відповідно. Спред при цьому розширився до 21 копійки.

  Нацбанк також спершу підняв курс до середи на 7 копійок, округливши його до 28 грн/долар, потім опустив до п'ятниці відразу на 24 копійки, до 27,76 грн/долар. І зберіг його на вихідні. На вівторок, 9 березня (понеділок вихідний з нагоди Міжнародного жіночого дня), регулятор установив курс 27,71 грн/долар.

  Головні причини змін
  Експерти кажуть, що гривня зміцніла з трьох причин. Перша – Мінфін продовжує щотижня продавати ОВДП на міліларди доларів, наповнюючи безготівковий ринок валютою. При цьому Нацбанк не поспішає викуповувати надлишки валюти в резерви, тим самим зміцнюючи гривню.

  Друга причина – активізувалися продавці валюти, перш за все це аграрії – під посівну кампанію.

  Третя – підвищення Нацбанком облікової ставки рефінансування (відсоток, під який регулятор позичає гривню комбанкам) з 6 до 6,5%.

  "Ринок знаходиться під впливом рішення Національного банку України, який підвищив облікову ставку до 6,5% з 6% річних. Отже, НБУ реагує на зростаючий інфляційний тиск", – говорить Андрій Шевчишин.

  Готівковий ринок повторює тренд безготівкового, оскільки попит на валюту з боку населення зараз незначний. Що стосується зміни в минулу п'ятницю тренда продажу і покупки готівки зі спадного на висхідний, то Олександр Охріменко назвав це явище ситуативним.

  "До свята міг виникнути підвищений попит на валюту у зв'язку з активізацією поїздок за кордон, і обмінники тої ж миті відреагували, підвищивши курс продажу більше, ніж курс покупки", – пояснив Олександр Охріменко.

  Чого очікувати наступного тижня
  Думки аналітиків розділилися. Олександр Охріменко та Олег Пендзин очікують, що на короткому післясвятковому тижні курс готівкової гривні збережеться на рівні 27,90 грн/долар у продажу і 27,70 в покупці.

  Андрій Шевчишин, навпаки, очікує подальшого зміцнення гривні, незважаючи на свята.

  "Валютний ринок продовжує відчувати брак попиту, – аналізує Андрій Шевчишин. – Це відбивається в слабкості імпортерів, населення і спекулянтів, які на тлі зростаючих цін і слабкої ділової активності, підточеної новою хвилею епідемії, не поспішають вкладати в бізнес. У підсумку основні покупці зосереджені в критичному і регулярному імпорті.

  На противагу слабкому попиту на ринку формується достатня пропозиція валюти, посилена не тільки підвищенням облікової ставки, але й заводом валюти під податкові виплати (до 10 березня податок на прибуток), аграріїв під посівну. Ринок також знаходиться в очікуванні великих продажів валюти з боку українських держкомпаній під дивіденди в бюджет. У підсумку в четвер НБУ вийшов з покупками валюти, щоб підтримати попит. Проблемним моментом залишається складна епідеміологічна ситуація і ризики нових локдаунів.

  Ймовірно, відіграючи рішення про ставку, гривня найближчим часом може ще трохи зміцнитися і увійти в діапазон 27,55-27,75 гривень за долар.

  Продавати чи купувати валюту
  Експерти рекомендують:

  - не здійснювати будь-яких операцій з готівковим доларом, за винятком випадків, коли або гривня, або долар потрібні для негайних розрахунків.

  - відкрити (або поповнити) гривневі депозити на 1-3 місяці, це виявиться вигіднішим приблизно вдвічі, ніж інвестування в долар.

  - поки не купувати долари тільки з метою довгострокових інвестицій: рік і більше. Може бути ще більше зниження курсу.

  Експерти не радять зараз інвестувати в долари, на їхню думку, гривневі вклади зараз вигідніші. Про те, скільки можна заробити на депозитах, дивіться в сюжеті.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми