Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українцям платитимуть компенсацію за "побічну дію" від вакцини

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: вакцинація

    Фонд для покриття шкоди має бути чималий, каже експерт.

    4193_medicine_4_03.jpg (43.52 Kb)

    Верховна Рада зняла з виробників та медиків відповідальність за будь-які побічні ефекти через щеплення проти ковіду. Але вже через два тижні Кабмін мусить надати державний механізм відшкодування. Хто відповість за "побічку" від вакцини проти COVID-19.

    Міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу заявив:

    "Уряд України бере на себе відповідальність за застосування цих вакцин і за будь-які непередбачувані наслідки. З цією метою буде створено відповідний фонд для покриття шкоди, яка може бути завдана в результаті використання вакцини".

    Фонд мусить бути чималий, вважає інфекціоніст, директор Revival Institute for Future Вадим Арістов. Наприклад, у США передбачені компенсації від 300 тис. до 500 тис. дол. Хоча задовольняють одне звернення на 1 млн введених вакцин. В ЄС також не на всі ризики поширюється компенсація, а лише на частину.

    Які рішення розробить Кабмін, поки невідомо. Також незрозуміло, як українці зможуть довести, що побічна дія викликана саме вакциною, щоб мати право на компенсацію.

    Вадим Арістов розповідає:

    "В Україні мусить бути прозорий механізм. Великий фармбізнес не любить визнавати зв'язок побічних дій з препаратами. Довести це дуже важко: потрібні наукові оцінки, юридичні витрати. Тому уряд повинен створювати механізм, який позбавляє необхідності щось доводити. Людина має зафіксувати, що сталося після введення вакцини, і повідомити про це і в більшості випадків отримати компенсацію".

    Але процедура інформування про побічні ефекти в Україні дуже складна, хоча дані нині збирають у режимі онлайн. Повідомляти про побічну дію препаратів можна на сайті aisf.dec.gov.ua. Однак система збирання даних працює навіть не у всіх браузерах, про що попереджають на самому порталі.

    "Через складний механізм збирання втрачається велика кількість повідомлень про побічні реакції. Навіть у лікарів нема часу вносити стільки даних. Якщо таким чином продовжить працювати і фонд компенсації, то, швидше за все, ніхто не зможе отримати ніяких відшкодувань", – додає Вадим Арістов.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми