Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Зеленський задумав роздавати українцям гроші

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: гроші

  Президент Володимир Зеленський анонсував введення економічного паспорта. За його словами, всі народжені в Україні діти до 18 років зможуть накопичувати кошти від використання надр. А після повноліття ці гроші можуть піти, наприклад, на освіту або власне житло.

  8866_15560773_zelen.jpg (18.76 Kb)


  Звідки братимуть гроші?

  Як розповів радник президента Олег Устенко, суть у тому, що всі ресурси, які є в країні, згідно з Конституцією України, належать всім громадянам. В ОП хочуть припинити практику, коли одні громадяни користуються ресурсами, а інші – взагалі нічого від них не отримують.

  «Планується створити своєрідний український Фонд добробуту, — говорить Устенко. — Він буде наповнюватися за рахунок продажу ліцензій на розроблення корисних копалин, приватизації, профіцитних коштів держбюджету, коли вони з’являться».

  Крім того, фонд може отримувати якусь частину ренти від користування надрами. Але скільки саме — поки не визначено. Щоб гроші не з’їла інфляція, Фонд добробуту повинен кошти не тільки акумулювати, а й вкладати в безризикові операції, наприклад, у цінні папери держави, і не тільки українські.

  «Ця сума, щонайменше, повинна збільшуватися на рівень інфляції. Плюс невелика дельта заробітку для фонду, — говорить Устенко. — Це одна з найважливіших умов, в іншому разі держава буде втрачати свої кошти. Якби фонд працював у цьому році, мінімальна дохідність мала б бути на рівні 10%. Тоді це перекриє інфляцію і дасть заробіток фонду близько 3%».

  Скільки отримають українці після 18 років?

  Устенко стверджує: головна складова ідеї з економічним паспортом — це відновлення соціальної справедливості. Поки складно підрахувати, скільки зможе отримати завдяки цій ідеї кожен повнолітній українець, адже у формулі підрахунку занадто багато невідомих.

  «У цю формулу необхідно внести народжуваність, — говорить Устенко. — Потрібно зрозуміти, чи буде вона збільшуватися, залишатися незмінною або зменшуватися. Якщо вона буде різко зростати, при 10% прибутковості кінцева сума поступово зменшуватиметься. Якщо народжуваність буде падати, то сума на одну особу зросте. Але назвати чіткі обсяги я не зможу. До того ж необхідно остаточно визначити джерела поповнення фонду. Як тільки будуть перші його поповнення, ми зможемо розраховувати, скільки буде припадати на кожного 18-річного громадянина».

  Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що влада незабаром представить механізм для втілення в життя «економічного паспорта українця».  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми