Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Зовнішній борг України досяг нової відмітки

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: борги

  Борг щодо ВВП перевищив 81%.

  6894_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  2020-го обсяг валового зовнішнього боргу України зріс на 4,0 млрд доларів і до кінця року склав 125,7 млрд доларів. Щодо ВВП обсяг боргу збільшився з 78,6% до 81,2%.

  Про це повідомляє Національний банк України.

  За його даними, в четвертому кварталі борг зріс на 3,5 млрд доларів – до 125,7 млрд доларів, або з 79,0% ВВП, в тому числі державного сектору – на 3 млрд доларів.

  Борг держсектору
  Нацбанк уточнив, що зовнішній борг держсектору збільшився на 2,9 млрд доларів – до 54,7 млрд доларів (35,3% від ВВП), а зовнішні зобов'язання приватного сектору – на 1,1 млрд доларів, до 71,0 млрд доларів (45,9% від ВВП).

  НБУ вказав, що його зовнішній борг скоротився на 0,4 млрд доларів у результаті планових амортизаційних виплат по кредитах stаnd-by (0,7 млрд доларів) і на 31 грудня 2020 року становив 6,9 млрд. Водночас за рахунок зміни курсу СДР обсяг зовнішніх зобов'язань центрального банку зріс на 0,3 млрд доларів.

  Зобов'язання банків

  Обсяг зовнішніх зобов'язань банків зменшився торік на 1,1 млрд доларів – до 3,7 млрд доларів завдяки чистому погашення їх зобов'язань за єврооблігаціями на 0,9 млрд доларів, зменшенню заборгованості за короткостроковими та довгостроковими кредитами на 0,1 млрд доларів і зниженню заборгованості за міжбанківськими кредитами на 0,1 млрд доларів.

  Інші сектори економіки
  Зовнішній борг інших секторів економіки зменшився на 0,4 млрд доларів – до 54,2 млрд доларів за рахунок зменшення заборгованості за кредитами та позиками на 2,2 млрд доларів, в основному за рахунок переоформлення боргу в міжфірмовий, при одночасному збільшенні заборгованості за торговими кредитами на 1,4 млрд доларів і чистому залученні коштів від розміщення єврооблігацій на 0,4 млрд доларів. За рахунок курсових змін обсяг зовнішніх зобов'язань інших секторів зріс на 0,6 млрд доларів.

  Міжфірмовий борг підприємств
  Міжфірмовий борг підприємств, що перебувають у відносинах прямого інвестування, зріс за рік на 2,6 млрд доларів – до 13,2 млрд.

  Обсяги простроченої заборгованості реального сектору за негарантованими кредитами (в тому числі від прямих інвесторів) зросли на 1,0 млрд доларів – до 23,4 млрд.

  Нагадаємо, в січні 2021 року державний і гарантований державою борг України збільшився на 0,25% в гривні, до 2,558 трлн гривень, а в доларовому еквіваленті – на 0,53%, до 90,74 млрд доларів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми