Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Влада хоче скасувати безкоштовний проїзд пільговикам

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: пільги

  Пільги на проїзд мають встановлюватися законами України, а не постановами Кабміну.

  6155_2a41c2ef467965cf0171b3f9aad1d6b140a0ce.jpg (.31 Kb)


  Бажання влади скасувати безкоштовний проїзд пільговикам і компенсувати це грошима викликає серйозне обурення тих категорій українців, яких позбавлять пільг. Чому у нововведення багато противників.

  Громадське обговорення проекту на сайті Мінсоцполітики тривало тиждень і зібрало 10 голосів на підтримку і 65 – проти. Більшість тих, хто взяв участь в обговоренні, називали запропонований порядок звуженням змісту та обсягу прав пільговиків, що заборонено Конституцією, і казали про потенційну дискримінацію, адже далеко не всі місцеві бюджети зможуть виділити на компенсації справедливі суми.

  Окрім того, в законодавстві вказано, що пільги на проїзд повинні встановлюватися законами України, а не постановами Кабміну.

  "Ветерани війни захищали державу Україну, а не село чи окрему громади, повістки про мобілізації вручала держава, тому пільги, встановлені законом, не можуть бути скасовані і гарантуються державою. Цю аксіому знають студенти 2-го курсу юридичного факультету. Тому виплата пільг для проїзду здійснюється з державного бюджету України", – написано в одному з коментарів.

  "Питання монетизації транспортних пільг необхідно впроваджувати на рівні закону, а не постанови Кабміну. ​​Дану постанову чекає така ж доля, як постанови № 196 і 197. Крім того, ми продовжуємо посилатися на постанови № 354 і 355, якими встановлено пільги для пенсіонерів та інвалідів , хоча в статті 19 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" чітко визначено, що пільги по житлово-комунальних, транспортних послугах і послугах зв'язку та критерії їхнього надання встановлюються виключно законами України", – пише інший коментатор.

  З огляду на те, скільки критики лунає на адресу цієї постанови, ризикнемо припустити, що порядок ще буде змінюватися.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми