Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Аналітики прогнозують ріст економіки України

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: економіка

  2021 року зростання ВВП перевищить 5% в основному внаслідок внутрішніх чинників, але й підтримуватиметься зовнішнім попитом.

  93_b6ibspy1.jpg (66.3 Kb)


  Цьогоріч також очікують підвищення облікової ставки до 7%, передає прогноз аналітиків J.P. Morgan.

  "У міру відновлення європейської та світової економіки в другій половині 2021 року український експорт має збільшитися в обсязі та сприяти зростанню", - заявили аналітики.

  Вони вказали на позитивні показники четвертого кварталу минулого року й сильне зростання роздрібного продажу. Це підтверджує думку, що споживання буде важливим драйвером зростання й цього року.

  Аналітики очікують стрибка інвестицій майже на 30% після спадання на понад 24% торік і вихід на докризовий рівень. На їхню думку, поповнення запасів додасть значного додаткового імпульсу зростанню 2021 року.

  З-поміж ризиків J.P. Morgan указує можливе серйозне загострення ситуації з Covid-19 або геополітичні події.

  Щодо співпраці з МВФ - експерти й далі очікують отримання Україною фінансування МВФ у третьому кварталі попри повільне виконання вимог.

  Аналітики також очікують росту інфляції до приблизно 9% до 3 кварталу 2021 року та збільшення НБУ облікової ставки до 7% на найближчому засіданні.

  На їхню думку, далі цього року облікова ставка досягне 7,5%, а наступного - 9,5%.

  У J.P. Morgan вважають, що 2022-й буде проблематичним для НБУ, оскільки зниження інфляції до 5% потребуватиме високих реальних відсоткових ставок, особливо з урахуванням очікуваного дефіциту поточного рахунку в порівнянні з великим профіцитом 2020 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми