Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

З рахунків українців забиратимуть гроші за борги

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: борги, фінанси, гроші

  В Україні банки з початку квітня зобов'язані автоматично списувати з рахунків українців борги на вимогу державних і приватних виконавців.

  5655_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  До цього виконавці й банки мали можливість примусово стягувати кошти тільки з "аліментників", в інших випадках рахунки блокувалися, а для зняття грошей необхідний був спеціальний запит у паперовій формі. Тепер вся процедура буде проходити в онлайн-режимі.

  "Автоматичне списання поширюється на будь-яку заборгованість, стягнення якої здійснюється примусово державним або приватним виконавцем. До того ж мінімального розміру заборгованості, вище від якого відбувається автоматичне списання грошей із рахунку, немає. Головна умова — це наявність відкритого виконавчого провадження щодо стягнення будь-якого боргу", – заявила адвокатка бюро "ЮФ "Семенова і Партнери" Марина Семенова.

  Адвокат компанії RIYAKO&PARTNERS Микола Максимов зазначив, що раніше виконавець, виконуючи судове рішення, повинен був звертатися до банку в письмовій формі і чекати три-чотири дні, поки на рахунок боржника накладуть арешт і з нього будуть списані гроші.

  Однак після внесення змін до законодавства виконавець зможе подавати в банк постанову про арешт рахунків боржника та ордер на примусове списання грошей завдяки автоматизованій системі в електронній формі.

  "Підкреслю, що списання грошей із рахунку боржника може проводитися за наявності будь-яких видів заборгованості. Це аліменти, кредитні борги, комунальні борги. Списання грошей із рахунку боржника не залежить від суми заборгованості, оскільки арешт на рахунки може бути накладено у зв'язку з будь-яким розміром боргу. Але при цьому, якщо сума боргу становить, наприклад, 20 тисяч гривень, а на рахунку боржника є 15 тисяч гривень, то рахунок буде заарештований, поки борг не буде погашений у повному обсязі", – резюмував Максимов.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми