Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

ТОП-найбагатших IТ-мільярдерів світу

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: мільярдери

    За рік у світі стало в півтора рази більше IT-мільярдерів, а їх сукупний статок зріс на 80%.

    3501_700am.jpg (37.82 Kb)

    Завдяки швидкому відновленню фондових ринків після торішнього коронавірусного обвалу стани мільярдерів по всьому світу досягли рекорду. Однак ніхто не може похвалитися більшим приростом капіталу, ніж IТ-підприємці. Сукупні статки цих учасників списку Forbes тепер оцінюються в $2,5 трлн. Це приблизно на 80% більше, ніж в минулому році, коли вони становили $1,4 млрд.

    У минулому році Forbes нарахував 241 мільярдера, який розбагатів на технологіях. У цьому році – 365. За кількістю мільярдерів IT-галузь поступається лише фінансам та інвестиціям (371 мільярдер).

    Проте сукупний капітал цієї категорії найбагатших людей помітно перевершує показники будь-якого іншого сектора. Для порівняння, загальний капітал мільярдерів в сфері моди і роздрібної торгівлі оцінюється в $1,7 трлн, а в фінансах та інвестиціях – в $1,5 трлн.

    Головна причина домінування IT-галузі полягає в тому, що саме до неї відносяться найбагатші учасники списку Forbes. Тільки 20 таких IТ-підприємців володіють статками в $1,2 трлн. Це майже половина активів всіх мільярдерів цієї галузі. Вісім з двадцяти і шість з десяти найбагатших людей світу розбагатіли завдяки технологіям.

    Більшість найбагатших IТ-мільярдерів і досі мешкають в США. Однак швидко зростаючий інтернет-сектор Китаю допомагає новому поколінню технологічних підприємців підніматися по списку. Дев’ять з двадцяти найбагатших IТ-мільярдерів тепер родом з Китаю, тоді як в минулому році їх було всього шестеро.

    1. Джефф Безос Країна: США. Стан: $177 млрд. Джерело багатства: Amazon

    Засновник Amazon до кінця року вже не буде гендиректором компанії. У лютому Джефф Безос оголосив, що залишить посаду в третьому кварталі та присвятить свій час іншим проєктам, таким як космічна компанія Blue Origin, газета The Washington Post та благодійні ініціативи на кшталт фонду Amazon Day 1. Минулого року фонд Землі Безоса з активами в $10 млрд пожертвував $791 млн 16 некомерційним організаціям, які борються зі змінами клімату.

    2. Білл Гейтс. Країна: США. Стан: $124 млрд. Джерело багатства: Microsoft.

    Засновник Microsoft Білл Гейтс вперше з 2008 року виявився нижче другого рядка в списку Forbes, незважаючи на те, що його стан за останній рік перетнуло позначку $ 100 млрд. Капітал підприємця виріс на $26 млрд, у тому числі завдяки зростанню акцій Microsoft на 66% і стрибка акцій виробника тракторів Deere & Co. Зміна клімату – одна з ключових проблем, з якими Гейтс бореться за допомогою пожертвувань: у лютому він повідомив Forbes, що передав $2 млрд організаціям, які працюють над скороченням викидів в атмосферу.

    3. Марк Цукерберг.Країна: США. Стан: $97 млрд. Джерело багатства: Facebook.

    Facebook залишається однією з головних платформ для спілкування в умовах пандемії, але зазнає суттєвої критики. Минулого літа Марку Цукербергу довелося віртуально давати свідчення перед Конгресом через передбачувані порушення антимонопольного законодавства.

    4. Ларрі Еллісон. Країна: США. Стан: $93 млрд. Джерело багатства: програмне забезпечення

    Ларрі Еллісон став головною фігурою результату IТ-компаній з Сан-Франциско до нових центрів тяжіння, на кшталт Техасу та Флориди. Компанія Oracle, яку він заснував в 1977 році, вже перенесла свою штаб-квартиру в Остін, а сам Еллісон оголосив співробітникам, що переїжджає на Гаваї.

    5. Ларрі Пейдж. Країна: США. Стан: $91,5 млрд. Джерело багатства: Google

    Засновники Google залишалися в тіні з тих пір, як в кінці 2019 року відійшли від управління материнською компанією пошукача, Alphabet. Показання в конгресі поряд з Цукербергом замість них давав гендиректор Alphabet Сундар Пічаї. Ларрі Пейдж і Сергій Брін все ще володіють більш ніж 50% голосуючих акцій Alphabet, що дозволяє їм зберігати контроль над рішеннями компанії.

    6. Стів Балмер. Країна: США. Стан: $68,7 млрд. Джерело багатства: Microsoft

    Стів Балмер став найбагатшим в Америці власником спортивного клубу завдяки капіталу, заробленому в Microsoft. Минулого року Балмер придбав за $400 млн стадіон The Forum в Інглвуді. Як очікується, в цьому році його баскетбольна команда «Лос-Анджелес Кліпперс» вперше зіграє на новій арені.

    Благодійна організація Ballmer Group, яку екс-глава Microsoft створив разом з дружиною Конні, за останній рік пожертвувала $54 млн різним проєктам, які борються з наслідками пандемії.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми