Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українців зобов'яжуть утримувати непрацездатних батьків

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: суспільство

  Міністерством соціальної політики України було встановлено розмір оплати послуг соціальних служб, щоб захистити права літніх людей. Крім того, планується узаконити суму, яку зобов’язані будуть витрачати на літніх людей опікуни, які уклали з ними договір довічного утримання.

  5598_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  Раніше турбота про літніх непрацездатних батьків була моральним обов’язком, але тепер її також буде регламентувати законопроєкт, що знаходиться на стадії громадського обговорення, «Про захист майнових прав окремих категорій осіб і відшкодування витрат на догляд за такими особами».

  Як сказано в пояснювальній записці до законопроєкту, на практиці закон про допомогу літнім батькам або іншим родичам часто ігнорують. Покарання за це немає, а люди похилого віку змушені користуватися допомогою державним коштом. Законопроєктом вводиться норма, за якою зобов’язання компенсації витрат, які несе державний бюджет на утримання літніх людей, лягає саме на плечі родичів. Їм доведеться оплачувати всі соціальні витрати, які раніше несла держава – за послуги соцпрацівника або ж за утримання в спецустанові, і т.д. В іншому випадку держава може вимагати відшкодування витрат через суд.

  Схожі зобов’язання накладаються на опікунів, які укладають з самотньою літньою людиною договір довічного утримання за право успадкувати його житло або інше майно, в іншому випадку опікунів позбавлять права на майно за договором, і воно відійде державі.

  Договори довічного утримання планується зробити більш суворими стосовно опікунів, які зараз можуть брати на себе зобов’язання або за змістом, або по догляду за літньою людиною, або обидва варіанти відразу, проте новий законопроєкт зобов’яже робити їх і те й інше. Крім того, він вимагає в обов’язковому порядку обумовлювати всі види забезпечення і всі види догляду, які зобов’язаний надавати опікун і встановлює мінімальну суму забезпечення – в розмірі двох прожиткових мінімумів.

  Люди, які успадковують майно літньої людини за договором довічного утримання, зобов’язані будуть оплачувати всі «розумні витрати, які були зроблені іншою особою (фізичною або юридичною) на утримання, догляд, лікування та поховання».

  Зараз влада зобов’язана запобігати незаконному відчуженню житла літніх людей і людей з інвалідністю. У разі необхідності та за бажанням цих людей на них лягає обов’язок організувати їм догляд або влаштувати в спеціалізований заклад, де їм буде забезпечений такий догляд. Але законом дозволено укладення з літніми людьми договору про забезпечення органам соцзахисту – в обмін на те, що їх житло потім відійде державі.

  Також органи соціальної опіки стежитимуть за якістю надаваних послуг – і за тим, щоб опікуваних не позбавили майна.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми