Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Поради щодо заощаджень валюти

  • Джерело: depo.ua.  → Ключові теги: валюта

    Працівник фінансової установи, а раніше економічний журналіст Віктор Гальчинський поділився з Depo.Львів секретами заощадження коштів.

    6995_1807580.jpg (61.83 Kb)

    Всі стикалися з ситуаціями коли грошей хронічно не вистачає, або гроші є, але потім важко зрозуміти куди вони поділися і як їх було витрачено. Особливо питання фінансової грамотності загострилося з початком пандемії коронавірусу, яка нанесла удар по економіці. Хтось залишився без роботи, комусь зменшили зарплату, а комусь просто затримують виплату. Директор департаменту комунікацій Кредобанку, а раніше економічний журналіст Віктор Гальчинський поділився з Depo.Львів секретами заощадження коштів.

    Як правильно і ефектично заощаджувати гроші?

    – Напевно, найголовніше – раціонально ставитися до грошей, а не просто економити. Правила прості: по-перше, взяти за звичку відкладати хоча б 10% від будь-якого заробітку. Зараз це можливо робити навіть автоматично за допомогою онлайн-банкінгу вашого банку. По-друге, варто вести облік доходів та витрат – зараз для цього є чимало зручних програм. Навіть місяць обліку та аналізу видатків і подальший перегляд результатів допоможе виявити нераціональні витрати, кошти від яких можна скерувати на цікавіші речі. В сучасних умовах потрібно дбати про "подушку безпеки" – запас коштів, який би дозволив "протриматися" хоча б кілька місяців. Ну, і не варто економити на двох речах – здоров’ї та харчуванні.

    Як краще формувати сімейний бюджет, у кого це краще виходить у чоловіків, чи жінок?

    – Сімейний бюджет варто формувати спільно. Важко сказати, у кого краще виходить, це усе дуже індивідуально. Головне, аби цей бюджет був збалансованим та відповідав наведеним вище принципам.

    Як навчити дітей ощадливості?

    – Дітей ощадності однозначно вчити варто, причому чим раніше, тим краще. Зараз є багато цікавих книг та ігор на цю тему. Коли дитина стає старшою, добрим способом є дати їй можливість планувати свій бюджет у рамках виділених "кишенькових" грошей – це дисциплінує.

    Якщо хочеться купити якусь дорогу річ, краще користуватися кредитом, чи наскладати гроші і тоді купити?

    – Все залежить від вартості як майбутньої покупки, так і вартості кредиту. Не варто забувати, що за кредит теж потрібно платити, і тому вартість покупки може стати набагато вищою за рахунок переплати. Якщо мова йде не про річ першої необхідності, варто наскладати гроші – за час, поки ви накопичуєте, можна і визначитися, чи дійсно ця річ вам потрібна, і обрати для неї найкращу ціну. Якщо без кредиту не обійтися ніяк (річ потрібна і дуже дорога), потрібно чітко запланувати, як і за рахунок якого доходу будете цей кредит погашати, і обрати найвигіднішу пропозицію кредитування, порівнявши якомога більше пропозицій.

    В чому краще заощаджувати в довгостроковій перспективі?

    – Найкраще, звичайно, заощаджувати кошти в тій валюті, у якій заробляєш. Але для формування стійкої "фінансової подушки" напевно, варто диверсифікувати вкладення у різних доступних валютах.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми