Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк спрогнозував рівень інфляції на 2021 рік

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, інфляція

  Національний банк України (НБУ) очікує збереження значного інфляційного тиску протягом наступних місяців. Зростанню цін сприятимуть стійкий споживчий попит, а також високі світові ціни, зокрема на енергоносії та продовольство.

  8216_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  Про це йдеться в коментарі Національного банку України (НБУ) щодо рівня інфляції.

  Як зазначається в огляді, в квітні 2021 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 8,4% (з 8,5% в березні). У місячному вимірі ціни зросли на 0,7%.

  Споживча інфляція виявилася нижче траєкторії прогнозу НБУ. «Це перш за все пов’язано з уповільненням зростання цін на сирі продукти харчування. Зате фундаментальний інфляційний тиск, що вимірюється показником базової інфляції, посилювався під впливом стійкого попиту і зростання виробничих витрат», — повідомили в НБУ.

  За даними НБУ, в результаті подальшого підвищення світових цін на продовольство, перш за все на соняшникову олію, стрімко прискорилося подорожчання оброблених продовольчих товарів (до 10,0% р/р).

  Однак темпи зростання цін на непродовольчі товари знизилися (до 1,0% р/р). Це зумовлено вичерпанням ефектів торішнього ослаблення гривні, а також посиленням карантинних обмежень в більшості регіонів, зазначили в НБУ.

  Крім того, сповільнилося зростання цін на сирі продукти харчування (до 7,6% р/р).

  Темпи зростання адміністративно регульованих цін збільшилися (до 14,4% р/р). «Так, дорожчав газ, гаряча вода і опалення насамперед через низьку базу порівняння. В результаті підвищення витрат на паливо і оплату праці, а також посилення карантину збільшилася вартість автомобільних і залізничних перевезень. Водночас завдяки розширенню пропозиції повільніше дорожчали тютюнові вироби», — йдеться в огляді.

  Прискорення зростання цін на пальне продовжилося (до 24,3% р/р). Зростання вартості пального підтримувало підвищення світових цін на нафту, а також збереження високого попиту з боку населення, зазначили в НБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми