Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк спрогнозував рівень інфляції на 2021 рік

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, інфляція

    Національний банк України (НБУ) очікує збереження значного інфляційного тиску протягом наступних місяців. Зростанню цін сприятимуть стійкий споживчий попит, а також високі світові ціни, зокрема на енергоносії та продовольство.

    8216_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

    Про це йдеться в коментарі Національного банку України (НБУ) щодо рівня інфляції.

    Як зазначається в огляді, в квітні 2021 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 8,4% (з 8,5% в березні). У місячному вимірі ціни зросли на 0,7%.

    Споживча інфляція виявилася нижче траєкторії прогнозу НБУ. «Це перш за все пов’язано з уповільненням зростання цін на сирі продукти харчування. Зате фундаментальний інфляційний тиск, що вимірюється показником базової інфляції, посилювався під впливом стійкого попиту і зростання виробничих витрат», — повідомили в НБУ.

    За даними НБУ, в результаті подальшого підвищення світових цін на продовольство, перш за все на соняшникову олію, стрімко прискорилося подорожчання оброблених продовольчих товарів (до 10,0% р/р).

    Однак темпи зростання цін на непродовольчі товари знизилися (до 1,0% р/р). Це зумовлено вичерпанням ефектів торішнього ослаблення гривні, а також посиленням карантинних обмежень в більшості регіонів, зазначили в НБУ.

    Крім того, сповільнилося зростання цін на сирі продукти харчування (до 7,6% р/р).

    Темпи зростання адміністративно регульованих цін збільшилися (до 14,4% р/р). «Так, дорожчав газ, гаряча вода і опалення насамперед через низьку базу порівняння. В результаті підвищення витрат на паливо і оплату праці, а також посилення карантину збільшилася вартість автомобільних і залізничних перевезень. Водночас завдяки розширенню пропозиції повільніше дорожчали тютюнові вироби», — йдеться в огляді.

    Прискорення зростання цін на пальне продовжилося (до 24,3% р/р). Зростання вартості пального підтримувало підвищення світових цін на нафту, а також збереження високого попиту з боку населення, зазначили в НБУ.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми