Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Бізнес отримає валютну лібералізацію

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, бізнес, валюта

  НБУ продовжить рухатися дорожньою картою валютної лібералізації.

  8216_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  Про це в інтерв’ю FinClubTALK повідомив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

  «Наступним кроком повинно стати скасування вимоги щодо придбання бізнесом валюти під зобов’язання. Зараз підприємства можуть купувати валюту, якщо у них є на це підстави, наприклад, погашення кредиту в інвалюті перед українським банком чи нерезидентом. Ми плануємо це обмеження скасувати», – пообіцяв Юрій Гелетій.

  НБУ не поспішає знімати це обмеження, оскільки очікує суттєвий вплив на валютний міжбанк.

  «Якщо порівняти з нашими останніми лібералізаційними заходами, то вони не мали суттєвого впливу на динаміку попиту і пропозиції, а цей може вплинути. Тому треба дуже грамотно підібрати час, зважити всі моменти. Ми це зробимо, я сподіваюся, в короткостроковій перспективі. І продовжимо рухатися нашою картою заходів. Ми не плануємо її модифікувати», – зазначив Юрій Гелетій.

  Зараз ситуація на ринку є збалансованою, тому перспектива скасування деяких валютних обмежень є середньостроковою, по деякими – навіть короткострокова.

  «Ринковими механізмами попиту і пропозиції ринок самозбалансовується. Нацбанк за цей рік виходив лише 11 разів з інтервенціями. Сальдо купівлі у нас склалося $220,5 млн, тобто на цю суму ми наростили наші резерви. Треба дуже збалансовано аналізувати ситуацію на ринку і вплив лібералізаційних заходів на динаміку попиту і пропозиції», – наголосив топменеджер НБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми