Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Гривня почала зміцнюватися: названо причини

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: НБУ, гривня

  В Україні на міжбанківському ринку гривня продовжує зміцнюватися у зв’язку з переважанням пропозиції іноземної валюти з боку клієнтів банків.

  8216_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  Про це голова ради Національного банку Богдан Данилишин написав на своїй сторінці у Facebook.

  «На міжбанківському валютному ринку триває тенденція до укріплення курсу гривні (на 0,8% за тиждень, до 27,4 гривень за 1 долар США). Цьому сприяє переважання пропозиції іноземної валюти з боку клієнтів банків на умовах „спот“. Водночас на форвардному сегменті міжбанківського валютного ринку попит на іноземну валюту, навпаки, збільшився, що свідчить про присутність девальваційних очікувань в учасників ринку», — пише Данилишин.

  За його словами, за період з початку року обсяг чистої купівлі іноземної валюти клієнтами банків становив 1 043 млн доларів США, що був переважно задоволений за рахунок продажу іноземної валюти банками з позиції.

  Водночас банки мали можливість компенсувати чистий продаж валюти на міжбанку за рахунок купівлі готівкової та безготівкової іноземної валюти в населення — з початку року обсяг чистої купівлі іноземної валюти банками за такими операціями становив 1 073 млн доларів США.

  «При цьому, ліквідність банків в іноземній валюті наразі становить близько 8,8 млрд доларів США, з яких на ностро-рахунках в банках-нерезидентах розміщено 7,3 млрд доларів США, у цінних паперах іноземних емітентів — 0,2 млрд доларів США, на O/N в банках-нерезидентах — 0,3 млрд доларів США, у готівковій іноземній валюті – близько 1 млрд доларів США», — додав голова ради НБУ.

  Як він зазначив, зважаючи на збалансовану роботу валютного ринку Національний банк продовжує утримуватися від здійснення інтервенцій на валютному ринку.

  Обсяг чистої купівлі Національним банком іноземної валюти з початку року продовжує становити 220,5 млн доларів США. Міжнародні резерви на 19.05.2021 становили 27,5 млрд доларів США.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми