Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Чи вигідно відкривати валютні депозити

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: депозити

    Як побудувати власну інвестиційну стратегію, коли так багато факторів формують невизначеність. Але будь-яку невизначеність можливо частково або повністю спрогнозувати базуючись на здоровому глузді, статистичних даних та досвіді.

    0740_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

    Про це розповів Андрій Масло, ризик менеджер, інвестиційний консультант, засновник Investudio під час інтенсиву «Investinsight».

    Зі слів Масло, є поняття реальної дохідності – це те, що по факту реально отримує власник цього активу. На реальну дохідність впливає інфляція, девальвація, податок з депозитів. Початкові цифри, які декларуються, в результаті вони виглядають трохи по-іншому.

    Якби ви 2005 році інвестували 100 тис. доларів по кожному з класу активів: це гривневі депозити, гривневі ОВДП, валютні депозити, акції США і нерухомість, то на кінець 2020 року ви б мали такі цифри.

    Ми бачимо, що реальна дохідність активів за 15 років зовсім не така, як сьогодні декларується. Враховуючи девальвацію, інфляцію, знецінення національної валюти, реальна дохідність ОВДП протягом цього періоду показала 1,6%. Тобто гроші зберегти від інфляції вам вдасться, але заробити на цьому важко.

    Гривневі депозити. Враховуючи інфляцію, девальвації, податок на депозити – в середньому дали дохідність 3,5 %.

    “Набагато краще показали дохідність валютні депозити. Вони до 2014-2015 року практично заміняли необхідність для громадян України шукати щось за кордоном. Поки це працювало, це було добре, але нині по валютним депозитам дохідність менш як 2%. Ми рухаємось в сторону Європи, а там ставки по депозитах деколи від’ємні (Швейцарія), то ви ще доплачувати мусите, щоб ваші гроші зберігались. То ж чекати від таких депозитів якоїсь дохідності в майбутньому не варто”, – каже Масло.

    Найбільшу дохідність за 15 років дав фондовий ринок США. Він показав, враховуючи дивіденди, 1,5-2 відсотки.

    Ринок США. Якщо для повіряння взяти ринок США, то впродовж 200 років з 1802 року до 2010 року 1 долар, інвестований в акції компаній у 1802 році, дав би нині 700 тис. доларів прибутку або знецінився б до 5 центів, якби просто лежав у шухляді. Тобто інфляція з’їла б всю вартість.

    Андрій Масло також зауважив, що зі слів Роберта Солоу, лауреата Нобелівської премії з економіки: “Світова фінансова система побудована так, що ціни вимушені постійно рости. Лише інвестиції в підприємства, які генерують регулярний дохід, дозволять зберегти та примножити ваш капітал”.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми