Рішенням проблем занепадаючих підприємств в "ЛНР" і "ДНР" займеться російський підприємець Євген Юрченко.
Про це повідомив ватажок "ДНР" Денис Пушилін, передає Depo.Донбас з посиланням на підконтрольні "ДНР" сайти.
Пушилін сказав, що Юрченко - крупний інвестор "з луганським корінням".
"Насамперед, згідно з наявними домовленостями, Юрченко повинен вирішити проблему затримок зарплат. До кінця цього року всі борги, в тому числі юридичним особам, повинні бути ліквідовані", - заявив Пушилін.
Він запевнив, що на даний момент гроші вже надійшли в "республіки" і почали видаватися працівникам.
"Паралельно проводиться глибокий аудит підприємств, результати якого ляжуть в основу комплексного плану розвитку", - зазначив Пушилін.
За словами Пушиліна Юрченко на даний час – член ради директорів ПАТ "Об'єднана авіабудівна корпорація" і власник керуючої компанії "Фінансові активи".
Ким же є насправді росіянин Євген Юрченко, якого назвали новим інвестором в "ЛНР" і "ДНР"
Євген Юрченко народився 14 травня 1968 року в Воронежі.
В минулому працював керуючим тамбовський відділенням Центрально-Чорноземного банку Ощадбанку Росії з 2007 по 2009 рік.
У 2009-2010 роках - генеральний директор корпорації "Связьинвест". У 2011 році на аукціоні Sotheby's за 2,88 млн доларів Юрченко викупив і повернув до Росії капсулу радянського космічного корабля "Восток 3КА-2", на якому за кілька тижнів до польоту Юрія Гагаріна поверталися на Землю собака Зірочка і манекен Іван Іванович.
У 2013 році Юрченко стає співвласником банку "Ренессанс Кредит".
Недовго був замгубернатором Воронезької області, був президентом Всеросійської федерації легкої атлетики з 28 лютого 2020 року по 13 липня 2020 року. Останнім часом кар'єра Юрченка не блищала успіхами, тому на інвестора він ніяк не тягне.
Згідно з офіційною біографією, Юрченко не володів компанією "Фінансові активи". У 2011-2018 роках він був президентом цієї компанії. Про "луганське коріння" Юрченка також нічого не відомо.
Зараз в каталозі організацій значиться, що "Фінансові активи" мають трьох співзасновників, сім чоловік персоналу і 34 млн. рублів статутного фонду, чого точно не вистачить для відродження промисловості на окупованому Донбасі і виплати боргів з зарплати, навіть якщо Юрченко має до компанії досі якесь відношення.
До тогож, у січні цього року РБК повідомляв що група ОНЕКСІМ російського олігарха Михайла Прохорова повністю отримала у власність банк "Ренесанс Кредит". Колишній співвласник банку, наш знайомий "крупний інвестор" Євген Юрченко стверджував, що виплат за свою частку він не отримав.
Його просто кинули. Юрченко розповідав, що втратив свою частку 6,5% акцій банку "Ренесанс Кредит" і дізнався про це тільки з офіційної звітності Центробанку.