Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Чому зміцнюється курс гривні

 • Джерело: depo.ua.  → Ключові теги: НБУ

  Активна купівля іноземцями облігацій внутрішньої державної позики України (ОВДП) у червні 2021 року призвела до надлишку валюти та укріплення курсу гривні.

  8004_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це на брифінгу повідомив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

  "З початку червня з активізацією попиту нерезидентів в ОВДП значно збільшилася пропозиція іноземної валюти і курс став досить швидко ревальвувати", – пояснив він.

  Заступник голови НБУ зазначив, що для згладжування надмірних валютних коливань, НБУ купував іноземну валюту на міжбанківському ринку.

  Водночас Гелетій наголосив, що НБУ не планує заздалегідь обсяг інтервенцій на ринку а діє відповідно до ситуації.

  "Ключовим фактором присутності або неприсутності Нацбанку на ринку є амплітуда та швидкість зміни валютного курсу в будь-який бік протягом дня", – пояснив він.

  Нагадаємо, 14 червня НБУ встановив офіційний курс на рівні 27,04 гривень за долар, опустивши його до мінімуму за останні 11 місяців.

  17 червня Нацбанк ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 7,5%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми