Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Розділити борг держави: скільки заборгував кожен українець

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: борги

  У Рахунковій палаті констатували сумну ситуацію із заборгованістю України. За рік обсяг державного та гарантованого державою боргу збільшився аж на 28%.

  9954_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це повідомив глава Рахункової палати Валерій Пацкан під час звіту у Верховній Раді 18 червня. За його словами, обсяг держборгу досяг уже 2,5 трильйонів гривень, а на його обслуговування й погашення направлено 512 млрд грн, що становить третину витрат державного бюджету.

  З огляду на те, що в країні зараз проживає 41,5 мільйона осіб, кожен українець винен державі приблизно 61 тисячу гривень.

  "Задумайтеся, фактично кожен українець має 61 тисячу гривень боргу. За його обслуговування і погашення кожен з нас заплатив минулого року 12,3 тис. гривень. Незастосування обмежувальних норм Бюджетного кодексу щодо боргу погіршує основні показники боргової безпеки", – акцентував Валерій Пацкан.

  Крім іншого, глава Рахункової палати зазначив, що у 2020 році дефіцит бюджету став найбільшим за останні 10 років і становить 218 млрд грн. Для виконання бюджету уряд позичив 640 млрд грн. І хоча залучати гроші на прийнятних умовах стає дедалі важче, держава все-таки потребує зовнішніх позик під низький відсоток для подолання бюджетних і фінансових проблем.

  За його словами, серпень – вересень 2021 року будуть критичними, оскільки Україна повинна повернути 2,2 млрд за своїми зовнішніми боргами.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми