Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Експерт пояснив, як вираховують прожитковий мінімум

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: прожитковий мінімум

  Прожитковий мінімум в Україні формується на основі підрахунку того, скільки потрібно людині, щоб вижити. Однак наразі показник в українському бюджеті занижений удвічі.

  9954_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це розповів Суспільному член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

  «Методика розрахунку прожиткового мінімуму, яка прийнята у нас на сьогодні — фізіологічний прожитковий мінімум, тобто саме те, що потрібно людині для того, щоб вижити. Як у нас рахується: береться три корзинки: продуктова, непродуктова і корзинка послуг і рахується прожитковий мінімум по тих фактичних цінах трьох корзинок. Продуктова корзинка розраховується, виходячи із фізіологічних потреб людини протягом місяця, скільки треба з’їсти, щоб вижити, те саме і промислових товарів стосується», — каже Пендзин.

  На відміну від України, європейські країни розробляють соціальний прожитковий мінімум: до списку необхідного для виживання додають можливість себе соціально реалізувати. Зокрема, до «коризинки» потрапляють витрати на житло, або витрати на освіту, або утримання свійських чи домашніх тварин. Експерт відзначив, що у Франції до прожиткового мінімуму додаються витрати на вино, а у Німеччині — на пиво, що вважається елементом соціалізації.

  «Проблема полягає у тому, що Мінсоцполітики відповідно до покладених на нього повноважень законодавством раз на місяць друкує у себе на сайті офіційні дані щодо фактичного прожиткового мінімуму, виходячи із реальних цін, які сьогодні є по тих корзинках. На сьогодні фактичний прожитковий мінімум для працездатної особи, виходячи із необхідності сплати податку на доходи фізичних осіб становить понад 5 тисяч гривень — 5200. Той прожитковий мінімум, який закладений в державний бюджет — 2300», — розповів Пендзин.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми