Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Фальшиві гривні: як розпізнати підробку

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, гривня

  Підроблені банкноти гривні можна швидко виявити за три кроки.

  2990_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

  Про це йдеться в інструкції від Національного банку України.

  Крок 1. Перевірка банкноти на дотик. Перш за все треба відчути банкнотний папір, який тактильно відрізняється від звичайного паперу, а також рельєфність зображень з лицьового боку.

  Для прикладу наведені збільшені зображення, що використовуються на банкноті у 1000 гривень:

  написи та зображення;
  елемент для людей з ослабленим зором;
  фрагмент портрета.

  Крок 2. Перевірка банкноти проти світла. На цьому етапі треба перевірити водяні знаки. Це означає, що при розгляді банкноти проти світла з’являється портрет історичного діяча та цифрового позначення номіналу. Крім того, можна перевірити наскрізний елемент (суміщене зображення): під час розглядання проти світла усі елементи цифрового позначення номіналу банкноти збігаються, доповнюють один одного. Цифрове позначення має бути без розривів та зсувів.

  Крок 3. Зміни кут нахилу банкноти. Перевірте елементи захисту з кінетичним ефектом – при зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки. При зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінетичний ефект — поступові зміни та переходи кольорів.

  Де обміняти зношені/пошкоджені банкноти та монети? Для обміну значно зношених або пошкоджених банкнот та монет необхідно звернутися до будь-якого банку України (філій та відділень) або регіональних підрозділів грошового обігу Національного банку України.

  Касир банку повинен без будь-яких обмежень приймати для обміну банкноти:

  які мають ознаки значного зношення або пошкодження, потертості, забруднення, відбитки штампів, надриви та надрізи, отвори, відірвані краї або кути;
  зберегли цілу частину площею не менше ніж 55% своєї початкової площі;
  розірвані (розрізані) на дві частини, на яких збереглись обидва однакові номери та серія, і загальна площа цих частин не менша ніж 55% початкової площі банкноти.
  Працівник підприємства, який працює з готівкою (магазини, аптеки, АЗС, заклади харчування тощо), не повинен приймати для розрахунку значно зношені та пошкоджені банкноти.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми