Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Фальшиві гривні: як розпізнати підробку

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, гривня

  Підроблені банкноти гривні можна швидко виявити за три кроки.

  2990_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Про це йдеться в інструкції від Національного банку України.

  Крок 1. Перевірка банкноти на дотик. Перш за все треба відчути банкнотний папір, який тактильно відрізняється від звичайного паперу, а також рельєфність зображень з лицьового боку.

  Для прикладу наведені збільшені зображення, що використовуються на банкноті у 1000 гривень:

  написи та зображення;
  елемент для людей з ослабленим зором;
  фрагмент портрета.

  Крок 2. Перевірка банкноти проти світла. На цьому етапі треба перевірити водяні знаки. Це означає, що при розгляді банкноти проти світла з’являється портрет історичного діяча та цифрового позначення номіналу. Крім того, можна перевірити наскрізний елемент (суміщене зображення): під час розглядання проти світла усі елементи цифрового позначення номіналу банкноти збігаються, доповнюють один одного. Цифрове позначення має бути без розривів та зсувів.

  Крок 3. Зміни кут нахилу банкноти. Перевірте елементи захисту з кінетичним ефектом – при зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки. При зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінетичний ефект — поступові зміни та переходи кольорів.

  Де обміняти зношені/пошкоджені банкноти та монети? Для обміну значно зношених або пошкоджених банкнот та монет необхідно звернутися до будь-якого банку України (філій та відділень) або регіональних підрозділів грошового обігу Національного банку України.

  Касир банку повинен без будь-яких обмежень приймати для обміну банкноти:

  які мають ознаки значного зношення або пошкодження, потертості, забруднення, відбитки штампів, надриви та надрізи, отвори, відірвані краї або кути;
  зберегли цілу частину площею не менше ніж 55% своєї початкової площі;
  розірвані (розрізані) на дві частини, на яких збереглись обидва однакові номери та серія, і загальна площа цих частин не менша ніж 55% початкової площі банкноти.
  Працівник підприємства, який працює з готівкою (магазини, аптеки, АЗС, заклади харчування тощо), не повинен приймати для розрахунку значно зношені та пошкоджені банкноти.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми