Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Фальшиві гривні: як розпізнати підробку

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, гривня

  Підроблені банкноти гривні можна швидко виявити за три кроки.

  2990_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Про це йдеться в інструкції від Національного банку України.

  Крок 1. Перевірка банкноти на дотик. Перш за все треба відчути банкнотний папір, який тактильно відрізняється від звичайного паперу, а також рельєфність зображень з лицьового боку.

  Для прикладу наведені збільшені зображення, що використовуються на банкноті у 1000 гривень:

  написи та зображення;
  елемент для людей з ослабленим зором;
  фрагмент портрета.

  Крок 2. Перевірка банкноти проти світла. На цьому етапі треба перевірити водяні знаки. Це означає, що при розгляді банкноти проти світла з’являється портрет історичного діяча та цифрового позначення номіналу. Крім того, можна перевірити наскрізний елемент (суміщене зображення): під час розглядання проти світла усі елементи цифрового позначення номіналу банкноти збігаються, доповнюють один одного. Цифрове позначення має бути без розривів та зсувів.

  Крок 3. Зміни кут нахилу банкноти. Перевірте елементи захисту з кінетичним ефектом – при зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки. При зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінетичний ефект — поступові зміни та переходи кольорів.

  Де обміняти зношені/пошкоджені банкноти та монети? Для обміну значно зношених або пошкоджених банкнот та монет необхідно звернутися до будь-якого банку України (філій та відділень) або регіональних підрозділів грошового обігу Національного банку України.

  Касир банку повинен без будь-яких обмежень приймати для обміну банкноти:

  які мають ознаки значного зношення або пошкодження, потертості, забруднення, відбитки штампів, надриви та надрізи, отвори, відірвані краї або кути;
  зберегли цілу частину площею не менше ніж 55% своєї початкової площі;
  розірвані (розрізані) на дві частини, на яких збереглись обидва однакові номери та серія, і загальна площа цих частин не менша ніж 55% початкової площі банкноти.
  Працівник підприємства, який працює з готівкою (магазини, аптеки, АЗС, заклади харчування тощо), не повинен приймати для розрахунку значно зношені та пошкоджені банкноти.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми