Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

У "Приватбанку" незадоволені міцною гривнею

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Приватбанк

  Державна фінустанова скоротила прибуток за підсумками першого півріччя, але чистий процентний дохід при цьому виріс.

  3900_79_pb.jpg (63.4 Kb)


  ПриватБанк, який залишається в топі найбільш прибуткових банків України, все ж скоротив прибуток. У другому кварталі 2021 року він склав 9,2 млрд грн, а за підсумками півріччя – 11,6 млрд грн. Минулого коронакризового року прибуток банку за перші півроку становив 14,04 млрд грн. Зниження цього року склало більше 17%.

  Причинами стали зміцнення гривні та зростання прибутковості довгострокових казначейських паперів уряду США, зазначили в пресслужбі ПриватБанку.

  "У першому півріччі 2021 року вплив макроекономічних факторів, перш за все зростання прибутковості довгострокових казначейських паперів уряду США і зміцнення курсу гривні зумовили негативний результат від переоцінки індексованих облігацій внутрішньої державної позики, отриманих як внесок до статутного капіталу банку при націоналізації", – пояснили в банку.

  При цьому чистий процентний дохід ПриватБанку в порівнянні з першим півріччям 2020 року зріс на 25%, до 13,3 млрд грн. Кредитний портфель банку збільшився на 11%, до 62,5 млрд грн завдяки розвитку кредитування малого та середнього бізнесу, додали у фінустанові.

  Нагадаємо, в чотирьох держбанках – Ощадбанку, ПриватБанку, Укргазбанку та Укрексімбанку – зберігається 60% вкладів українців, вони ж видали майже 40% всіх кредитів у країні.

  При цьому Україна готується до поступового зниження частки держави в банківській системі – з більш ніж 50% до 25% за кілька років. Це загальносвітова тенденція – економісти вважають, що держава в більшості випадків є менш ефективним власником фінустанов, ніж приватний бізнес.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми