Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

НБУ підвищив облікову ставку

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: НБУ

  22 липня Національний банк України підвищив облікову ставку до 8% річних. Пояснили, що це дасть змогу повернути інфляцію до 5% та утримати під контролем інфляційні очікування.

  5885_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  У червні 2021 року споживча інфляція в річному вимірі залишилася на рівні попереднього місяця - 9,5%, але була вищою за квітневий прогноз НБУ - 9,2%. Вплинули тимчасові чинники – зростанням світових цін на продовольство, енергоресурси. З іншого боку – суттєвіше посилився фундаментальний інфляційний тиск.

  "Інфляція найближчим часом незначно перевищить 10 відсотків. Але сповільниться наприкінці 2021 року й повернеться до п'яти відсотків у другому півріччі 2022-го. Цьому сприятиме надходження нового врожаю та коригування глобальних цін на енергоносії. Посилення монетарної політики Національного банку, зокрема підвищення облікової ставки та згортання антикризових монетарних заходів, також дасть змогу втримати під контролем інфляційні очікування. І поступово позначиться на послабленні фундаментального інфляційного тиску", - прогнозують в НБУ.

  Нацбанк залишив прогноз зростання реального ВВП незмінним – на рівні майже 4% у 2021–2023 роках. Головними ризиками для економіки називають посилення карантину в Україні та світі. Також триваліший і суттєвіший, ніж передбачалося, інфляційний сплеск.

  "Нові варіанти коронавірусу, зокрема, Delta, швидко поширюються світом і можуть завдати нових збитків українській економіці", - зазначили в Нацбанку.

  Актуальними лишаються інші ризики, зокрема ескалація воєнного конфлікту з Росією та різке погіршення умов торгівлі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми