Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як не потрапити на "гачок" шахраїв: рекомендації від "Нової пошти"

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: нова пошта

    Українцям порадили звертати особливу увагу на паспортні дані, паролі та сумнівні ресурси.

    4546_3234_1.jpg (19.21 Kb)

    Приватний поштовий оператор "Нова пошта", який нещодавно потрапив в скандал із величезним штрафом, попередив українців, що при здійсненні онлайн-покупок в Україні та за кордоном, можна попастися шахрайські мережі. У компанії підготували інструкцію про те, як протидіяти аферистам.

    Для безпечних онлайн покупок в Україні найкраще дотримуватися таких правил:

    Платити тільки через офіційний сайт "Нової пошти". Будь-які інші посилання на невідомі ресурси – виверти шахраїв.
    При здійсненні покупок на маркетплейсах необхідно користуватися послугою "Надійна купівля". Наприклад, на сайті olx.ua – це "OLX доставка", на сайті prom.ua і bigl.ua – "Покупка без ризику".
    Відстежувати трекінг також варто тільки через офіційні сайти і у жодному разі не переводити передоплату на картки незнайомцям. У більшості випадків це шахраї.
    Продавцям варто вказувати в оголошенні повну суму за товар, який вони хочуть отримати на банківську карту.
    Відправляючи товар, необхідно використовувати номер експрес-накладної (ЕН), який вказаний в особистому кабінеті торгового майданчика.
    Номер ЕН, який передають особистим повідомленням сторонні особи, також краще не використовувати.
    Щоб безпечно здійснити онлайн-покупку за кордоном, необхідно слідувати таким порадам:

    Не вводити особисту інформацію на підозрілих сайтах.
    Паролі в кабінети на сайтах зарубіжних інтернет-магазинів робити надійними і різними. Також необхідно періодично їх міняти.
    Варто звертати особливу увагу на ціни і їхню різницю на аналогічних ресурсах.
    Вказувати реальне опис і вартість замовленого товару, а також повні дані одержувача (ПІБ, номер мобільного телефону та електронну пошту).
    Зберігати записи всіх фінансових транзакцій. Вони стануть у нагоді у випадках відкриття суперечок щодо повернення товарів або коштів.
    Не можна розголошувати трек-номер, особисті дані і деталі замовлення стороннім особам.

    Також варто звертати увагу на такі нюанси:

    Одержувачем, платником за товар і одержувачем повинна бути одна і та ж людина. Прізвище та ім'я клієнта, зазначені в особистому кабінеті і на банківській картці, повинні співпадати.
    Вказувати дані так, як вони записані в закордонному паспорті.
    Не робити покупку за допомогою платежів, що не визнані чинним законодавством держави продавця.
    Не передавати секретні коди і паролі від особистого кабінету, включаючи співробітників компанії, через яку відбувається відправка.
    Уважно перевіряти ресурс або мобільний додаток, на яких вводиться пароль до особистого кабінету. Захищений сайт містить у рядку адреси https: // і значок "Замок".
    Перевірити сайт можна за допомогою спеціальних сервісів. Серед них сайт кіберполіції – https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/ або Асоціації ЕМА – https://www.ema.com.ua/citizens/blacklist/.

    Нагадаємо, в Мережі з'явилася нова схема шахрайства, розрахована на клієнтів ПриватБанку. Зловмисники зареєстрували сайт p-invest.site з логотипом і айдентикою фінустанови. Українцям пообіцяли 8500 доларів доходу на місяць від інвестицій у національні компанії.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми