Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У світі фіксують рекордну інфляцію

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: інфляція

  У червні 2021 інфляція в Україні залишилася на рівні 9,5% в річному вимірі. Зазначимо, що цільовим діапазоном є 5±1%. У НБУ сподіваються повернутися до нього лише в 2022 році.

  0107_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  У США інфляція рекордно зросла за останні 12 років – у червні ціни подорожчали на 5,4% порівняно з цінами минулого року за аналогічний період, повідомляє CNBC.

  Ще вищою є інфляція в Туреччині – 17,53% в річному вимірі, в Угорщині – 5,33%, а в Польщі – 4,17%. Інші країни ЄС тримають інфляцію в діапазоні 1-4%.

  Причини інфляції. Не дивно, що країни мають проблеми з інфляцією, адже епідемія коронавірусу суттєво нашкодила економікам світу. І хоча у кожної країни свої фактори, загальний можна виділити – ціни на нафту.

  Як пов’язані нафта і інфляція. Нафта і інфляція взаємопов’язані, оскільки нафта є основним елементом в економіці – коли зростає її ціна, ростуть і кінцеві продукти, для виготовлення яких на будь-якому з етапів використовувалася нафта, навіть на етапі транспортування.

  Що відбувається з цінами на нафту:

  6 липня ціни на нафту зросли до максимуму за останні 6 років – близько 76 доларів за барель.
  Незважаючи на те, що останнім часом ціни впали, вони все ще вищі, ніж на початку 2020 року до пандемії.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми