Курс гривні до долара цього тижня зміцнився до максимуму за останній рік — нижче 26,9 гривень за долар. Фінансові аналітики вказують на кілька причин, що вплинули на посилення позицій української валюти.
Ключовим фактором для зміцнення гривні зараз є продаж аграріями валюти від експорту зерна, каже старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович. Світові ціни, за його словами, залишаються досить високими, щоб встигнути продати частину врожаю.
Тоді як в «ОТП Банку» важливим драйвером останнього зміцнення гривні називають підвищення облікової ставки НБУ на 0,5%. Тренд сильної гривні також підтримали рішення Нацбанку про зменшення викупу валюти з 20 до 5 мільйонів доларів з 1 серпня і заяви регулятора про боротьбу з швидко зростаючою інфляцією, впевнені аналітики банку.
«На тлі цих новин, вже в п’ятницю (23 липня) курс наблизився до позначки 27 гривень/долар, і тільки стараннями НБУ, який викупив з ринку близько 30 мільйонів доларів, курс не впав до ще нижчого рівня», — погоджується Ярослав Кабін з «Ідея Банку».
Аналітик ІК Concorde Capital Євгенія Ахтирко липневе зміцнення гривні називає продовженням помірної ревальвації, яка відбувається з початку року. «На початку липня цей тренд призупинився. Швидше за все, на настрої на ринку вплинули новини про кадрові зміни в НБУ. Однак з часом негативні очікування ослабли, і на ринку взяли гору „фундаментальні“ фактори попиту і пропозиції», — сказала вона.