Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Заробітки кримчан скоротилися

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: зарплата, Крим

    Новий нормативний акт в майбутньому дасть змогу інтегрувати платіжну систему України з системою Євросоюзу.

    5885_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

    Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про платіжні послуги" № 1591-ІХ, ухвалений парламентом 30 червня. Він адаптує українське законодавство до правового поля Європейського Союзу, що в майбутньому дасть змогу інтегрувати платіжну систему України з системою ЄС.

    Про це повідомила прес-служба Офісу президента.

    "Закон спрямований на модернізацію та подальший розвиток ринку платіжних послуг і сприятиме впровадженню інновацій у фінансовій сфері України", – також уточнили у президента.

    Новий закон базується на сучасних вимогах і враховує норми європейських регуляторних актів, зокрема Другої платіжної директиви (PSD2) і Директиви про електронні гроші (EMD).

    Що удосконалить новий закон
    Документ посилює захист прав споживачів платіжних послуг і забезпечує прозорість їх надання: зокрема, встановлюються вимоги до управління ризиками і аутентифікації користувача.
    В Україні буде визначено дев'ять категорій постачальників платіжних послуг і з'являться нові учасники ринку: установи електронних грошей, філії іноземних платіжних установ, надавачі послуг з надання відомостей з рахунків, платіжні установи.
    Буде дев'ять платіжних послуг, зокрема дві – нефінансові (послуга з ініціювання платіжної операції та послуга з надання відомостей щодо рахунків).
    Небанківські надавачі платіжних послуг (платіжні установи, установи електронних грошей, поштові оператори і деякі інші надавачі платіжних послуг) зможуть відкривати платіжні рахунки, випускати платіжні карти та електронні гроші.
    НБУ отримає право випускати "цифрову валюту Національного банку України" і зможе створити регуляторну "пісочницю" – платформу для тестування послуг, технологій та інструментів на платіжному ринку, заснованих на інноваційних технологіях. Це передбачає тісну взаємодію регулятора зі стартапами і розуміння їхніх потреб.
    Закон створює умови для впровадження в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking), яка повинна об'єднати різних постачальників платіжних послуг і технологічні платформи в єдину платіжну екосистему. Open banking має запрацювати в Україні в 2023 році.
    Посилюється відповідальність за незаконні дії з платіжними інструментами і засобами доступу до банківських та/або платіжних рахунків, а також вимоги до безпеки платіжних операцій, що має мінімізувати кібершахрайство.
    Закон набирає чинності на наступний день після опублікування та вводиться в дію через 12 місяців, за винятком окремих статей.

    Ми також писали, що найбільші банки і фінансові компанії Європи збираються створити нову платіжну систему, щоб зруйнувати домінування США у цій сфері.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми