Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіка Україна "пригальмувала"

 • Джерело: depo.ua.  → Ключові теги: економіка, НБУ

  У червні 2021 року Індекс виробництва базових галузей (ІВБГ) зріс на 1,7% р/р, що значно нижче, ніж у травні (4,1%) та квітні (18,3%), коли він зростав на тлі обвалу минулого року.

  2360_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Усього за січень-червень ІВБГ зріс на 0,9%. За аналогічний період минулого року індекс впав на 7,3%.

  Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Макроекономічний та монетарний огляд НБУ за липень 2021 року.

  Як зазначається в огляді, у червні зростання ІВБГ очікувано сповільнилося, зокрема під впливом вичерпання статистичного ефекту бази порівняння. Додатково в сільському господарстві поглибився спад (до 1,3% р/р) через пізніший старт збирання врожаю.

  Зростання промисловості пригальмувало (до 1,1% р/р) унаслідок спаду в харчовій промисловості та енергетиці. Зокрема, і надалі скорочувалося виробництво олії через низький минулорічний урожай та послаблення зовнішнього попиту на неї, тютюнових виробів – через зниження попиту на традиційні тютюнові вироби, напоїв – унаслідок прохолоднішої погоди. Останній чинник вірогідно позначився й на поглибленні спаду в енергетиці, зазначили в НБУ.

  Водночас, за даними НБУ, економічну активність і надалі підтримували споживчий попит (зростання роздрібної торгівлі та пасажирообігу залишилося високим), сприятлива зовнішня кон'юнктура (зокрема для металургії), збільшення бюджетного фінансування інфраструктурних проектів (будівництво зросло на 21,0% р/р).

  Зберігалися ознаки пожвавлення інвестиційного попиту, зокрема високими темпами зростали окремі види машинобудування. Зростання в металургії та будівництві підтримало вантажообіг, зазначається в огляді.

  Нагадаємо, у червні міжнародні резерви України за червень 2021 року збільшилися на 2% і складають зараз 28,358 млрд доларів США (в еквіваленті).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми