У липні на валютному ринку переважав ревальваційний тиск, який був зумовлений значною пропозицією готівкової іноземної валюти та продажем банками валюти з позиції.
Офіційний обмінний курс гривні до долара зміцнився на 1,1%, тоді як сальдо інтервенцій НБУ було додатним (0,2 млрд доларів).
У свою чергу фінансові аналітики вказують на низку причин, що вплинули на посилення позицій української валюти. Зокрема, фактором для зміцнення гривні зараз є продаж аграріями валюти від експорту зерна.
Також важливим драйвером останнього зміцнення гривні називають підвищення облікової ставки НБУ. Тренд сильної гривні також підтримали рішення Нацбанку про зменшення викупу валюти з 20 до 5 мільйонів доларів з 1 серпня
Фінансові аналітики очікують, що в серпні курс перебуватиме в межах 26,5-27,2 гривень за долар.
Довідка: Облікова ставка – це вартість кредитів НБУ комерційним банкам, які можуть отримати від центробанку довгострокове або короткострокове рефінансування. Опосередковано ставка повинна визначати ціну кредитів на ринку. Облікова ставка є основним інструментом, за допомогою якого НБУ впливає на рівень інфляції.