Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

НБУ розповіло про причини зростання цін

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: ціни, НБУ

  У липні інфляція в Україні пришвидшилася до 10,2%.

  8162_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  Суттєво зросли житлово-комунальні послуги: газопостачання – у 2,6 раза, електропостачання – на 37%.

  Цукор за рік подорожчав на 84%, соняшникова олія – на 79%, тютюнові вироби – на 19%. Одяг і взуття за рік подешевшали на 4%, аудіо- та відеотехніка зросла в ціні на 1%, безалкогольні напої – на 3%.

  "Сплеск інфляційної активності - наслідок посткризового відновлення економіки. Так вона адаптується до умов нової структури витрат. На стрибки цін вплинули світові ціни. Монетарна політика Нацбанку на них не має впливу", - написав у Facebook голова ради Нацбанку Богдан Данилишин.

  За рік витрати населення зросли. Серед них переважають товари й послуги першої необхідності: харчові продукти, комунальні послуги.

  "Населення активно використовує заощадження на потреби поточного споживання. Зростання заробітної плати не покриває споживчі потреби. Лише в I кварталі скорочення макроекономічних заощаджень населення становило понад 60 мільярдів гривень. Про витрачання заощаджень на потреби також свідчить постійно позитивне сальдо продажу іноземної валюти населенням, яке з початку року досягло 1,5 мільярди доларів США", - пояснив Данилишин.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми