Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерти оприлюднили прогнози по курсу долара до кінця літа

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: долар, валюта, гривня

    В Україні вартість долара до кінця серпня має всі шанси як на зміцнення на 20-25 копійок (до 27 грн/$), так і на зниження до нової позначки в 26,5 грн/$. З одного боку, на долар тисне ситуація в США (інфляція виявилася вищою від планованого рівня), а з іншого – на гривню тисне ситуація з борговими паперами (ОВДП).

    1358_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про те, як і чому буде змінюватися вартість валюти в Україні.

    Що вплине на вартість долара?
    Більшість аналітиків погоджується: гривня буде плавно девальвувати і досягне позначки в 27 грн/$ до 22-го серпня. Серед причин – негативне сальдо торгового балансу. Це означає, що Україна витрачає валюти на імпортну продукцію більше, ніж заробляє на експорті.

    І це неминуче призводить до дефіциту на валютному ринку. А чим менше валюти, тим вищий її курс. Крім того, на вартість вплинуть:

    "Втеча" іноземців з українських облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП). Простіше кажучи, інвестори продають папери за гривні, а за отримані гроші купують долари.

    "З початку серпня їхні вкладення в ці папери скоротилися на 4,82 млрд грн – до 101,33 млрд. Імовірно, у разі сприятливої ринкової ситуації вони планують вийти на міжбанк для придбання іноземних валют. У такому випадку гривня опиниться на початку вересня під тиском", – пояснив аналітик RoboForex Андрій Гойлов.

    Долар зміцнився щодо інших валют на 1,5%. Зміцнення валюти на світовому ринку відображається і на ситуації в Україні. Як наслідок, вартість гривні знижується.

    "Нещодавні дані, які розчаровують щодо інфляції в США, сприяли розпродажу американця. Річ у тім, що показник виріс на 0,3%, тоді як учасники ринку чекали цифру в 0,4%. Більш слабке зростання цін наштовхнуло спекулянтів на думку, що ФРС вирішить почекати зі згортанням стимулів і продовжить накачувати ринок ліквідністю, а значить тиск на долар збережеться", – Сергій Родлер, аналітик TeleTrade.

    Прогнози аналітиків: два сценарії
    У той час як Родлер і Ґойлов впевнено прогнозують коливання долара близько 27 грн/$, їхній колега з "Альпарі" Максим Пархоменко вважає, що долар подешевшає до практично рекордних у 2021-му 26,5 грн/$.

    "Тиск на долар чинять сприятливі фактори завдяки виконанню бюджету і хорошим макроекономічним умовам. На додаток до цього пропозиція долара на ринку продовжує домінувати", – говорить експерт.

    "На ринку практично немає покупців долара. Низький діловий сезон не дозволяє нарощувати імпорт, від чого і немає попиту на долар. Гривня зберігає потенціал зниження до 26.50", – спрогнозував Іосуб.

    За оцінками Гойлова, до 22 серпня гривня до долара ослабне до рівня 26,95. А єдина європейська валюта досягне позначки в 31,95.

    Родлер зазначає: "у зв'язку з чим потенціал зміцнення валют як розвинених, так і країн, що розвиваються, проти долара виглядає обмеженим: очікуємо курс гривні поблизу позначки в 27 грн/$".

    Панічна реакція на ситуацію із зростанням цін у США, говорить експерт, триватиме недовго, тому що уповільнення інфляції на десяту частину відсотка не здатне серйозно позначитися на макроекономіці. Зазвичай такий галас створюється великими гравцями, які хочуть збільшити свої позиції за більш вигідними цінами, тому вже скоро зміцнення долара може продовжитися.

    Досить згадати про великі стимуляційні виплати населенню, зрослі ставки за оренду житла, зростання середньогодинної зарплати, величезні заощадження американців, і прийде розуміння того, що причин для розгону інфляції набагато більше, ніж для її уповільнення", – впевнений експерт.

    Загалом позитивна ситуація на валютному ринку протримається щонайменше до кінця серпня. І навіть якщо долар незначно переступить психологічну позначку в 27 грн, для більшості українців таке коливання буде ледь відчутним. На незначній різниці в курсах можуть вигравати тільки великі гравці, які продають і купують велику кількість валюти.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми