Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україна зазнала збитків через анексію Криму Росією $135 млрд

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Крим

  Україна втратила від російської окупації Криму понад $135 млрд. Це складає три чверті всього українського ВВП за 2013 рік.

  0615_1807580.jpg (61.83 Kb)


  Втрати держави, великого бізнесу та простих українців підсумував Центр економічної стратегії. Рахували лише втрачені активи, вартість яких можна документально довести. Коли йшлося про природні ресурси, то до уваги брали їхню кількість і ринкову вартість. Найбільші втрати стосуються корисних копалин, активів приватних компаній та житлової нерухомості. На ці три сфери припадає понад 80% усіх втрат.

  "Значну кількість активів націоналізувала так звана нова влада півострову. Це стосувалося усіх державних активів, а також великих приватних власників - інфраструктури, енергетики та інших критичних для економіки об'єктів. Втрата активів - це вплив на інші сектори, у тому числі і на материковій частині України", - пояснює старший економіст ЦЕС Дмитро Горюнов.

  Збитки Чорноморнафтогазу - одні з найбільших від втрати Криму. Втрата кримського газу, нафти, вапняку, сільгоспземлі складає майже половину від усіх збитків - $55 млрд.

  На момент окупації в Криму було понад 20 тис. приватних юридичних осіб. На кінець 2019-го лише 5,7% від загальної кількості юросіб, що були зареєстровані на півострові, перереєструвалися в Україні і не припинили свою діяльність як українські підприємства. Більшість кримських активів перереєстрували за російським законодавством. Малий бізнес в Україні недоотримав $2,2 млрд.

  На початку 2015 року кримська влада націоналізувала залишкове майно українського мобільного оператора "Київстар" через те, що "компанія не перереєструвалась як російське підприємство, не сплачувала заробітні плати та покинула своє майно". Компанії МТС вдалося продати свої активи на півострові за понад $23 млн.

  Українські банки, які працювали в Криму, втратили всі свої активи. Загальний кредитний портфель фінустанов складав $2 млрд. Залишилися заблокованими активи на понад 4,5 млрд грн, із яких майже 4 млрд - готівка. Ці гроші нова місцева "влада" планувала використовувати для погашення вкладів в українських банках.

  Наприкінці березня 2014 року морські порти Євпаторії, Керчі, Севастополя, Феодосії, Ялти захопили російські військові. Це обернулося втратами для українських експортерів - від металургів до аграріїв. Через обліт Криму українські компанії також зазнають збитків. За сім повних років окупації втрати склали майже $1 млрд.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми