Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Купівельна спроможність знизилась на 30%

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: фінанси

  Купівельна спроможність в Україні за 30 років незалежності скоротилася на 30%, попри зростання середньої зарплати, і залишається невисокою у порівнянні з іншими пострадянськими країнами.

  2360_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Про це повідомив директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін в ході презентації дослідження «30 років незалежності України: економічні підсумки».

  «Купівельна спроможність — це дуже важливий показник, який, в тому числі визначає розмір споживчого ринку. Відсутність дієвих економічних реформ призвела до того, що купівельна спроможність в Україні залишається невисокою у порівнянні з колишніми країнами СРСР. За період з 1990 по 2021 рік середньомісячна зарплата в Україні зросла зі 118 дол. до 500 дол. Але купівельна спроможність впала на 30%», — сказав експерт.

  За словами Амеліна, критерієм купівельної спроможності є не сума, яку людина отримує, а скільки на суму зарплати людина може купити.

  «Таким критерієм ми взяли м’ясо. Для порівняння, з сьогоднішньою середньою зарплатою в Росії можна купити 106 кг м’яса, в Білорусі – 90 кг, в Казахстані – 96 кг, Естонії – 155 кг, Литві – 221 кг, в Україні – 86 кг», — повідомив експерт.

  Також він розповів, що за 30 років населення країни скоротилося на 27% – з 52 до 37 млн. Середня тривалість життя в Україні становить 71 рік.

  «Ми як би ростемо, але відстаємо від інших країн колишнього радянського табору. І тут критеріями є якість життя, медицини, рівень доходів, тому що рівень доходів безпосередньо впливає на якість харчування, спосіб життя і можливість дозволяти собі якісну медицину», — зазначив Амелін.

  Згідно з даними дослідження, за індексом щастя Україна посідає 110 місце, тоді як Чехія — 18 місце, Польща — 44, Латвія — 51. Причиною такого становища, за словами експерта, є низький рівень доходів населення, низька тривалість здорового життя, слабкий стан здоров’я.

  «Україна відстає від сусідніх країн і за рівнем якості освіти. За Індексом людського капіталу Україна втратила 10 позицій (з 2010 до 2020 року), посівши 53 місце в рейтингу. За індексом рівня освіти Україна поступається майже всім сусіднім країнам», — додав Амелін.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми