Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Купівельна спроможність знизилась на 30%

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: фінанси

    Купівельна спроможність в Україні за 30 років незалежності скоротилася на 30%, попри зростання середньої зарплати, і залишається невисокою у порівнянні з іншими пострадянськими країнами.

    2360_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Про це повідомив директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін в ході презентації дослідження «30 років незалежності України: економічні підсумки».

    «Купівельна спроможність — це дуже важливий показник, який, в тому числі визначає розмір споживчого ринку. Відсутність дієвих економічних реформ призвела до того, що купівельна спроможність в Україні залишається невисокою у порівнянні з колишніми країнами СРСР. За період з 1990 по 2021 рік середньомісячна зарплата в Україні зросла зі 118 дол. до 500 дол. Але купівельна спроможність впала на 30%», — сказав експерт.

    За словами Амеліна, критерієм купівельної спроможності є не сума, яку людина отримує, а скільки на суму зарплати людина може купити.

    «Таким критерієм ми взяли м’ясо. Для порівняння, з сьогоднішньою середньою зарплатою в Росії можна купити 106 кг м’яса, в Білорусі – 90 кг, в Казахстані – 96 кг, Естонії – 155 кг, Литві – 221 кг, в Україні – 86 кг», — повідомив експерт.

    Також він розповів, що за 30 років населення країни скоротилося на 27% – з 52 до 37 млн. Середня тривалість життя в Україні становить 71 рік.

    «Ми як би ростемо, але відстаємо від інших країн колишнього радянського табору. І тут критеріями є якість життя, медицини, рівень доходів, тому що рівень доходів безпосередньо впливає на якість харчування, спосіб життя і можливість дозволяти собі якісну медицину», — зазначив Амелін.

    Згідно з даними дослідження, за індексом щастя Україна посідає 110 місце, тоді як Чехія — 18 місце, Польща — 44, Латвія — 51. Причиною такого становища, за словами експерта, є низький рівень доходів населення, низька тривалість здорового життя, слабкий стан здоров’я.

    «Україна відстає від сусідніх країн і за рівнем якості освіти. За Індексом людського капіталу Україна втратила 10 позицій (з 2010 до 2020 року), посівши 53 місце в рейтингу. За індексом рівня освіти Україна поступається майже всім сусіднім країнам», — додав Амелін.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми