Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Президент Естонії не рекомендує інвестувати в Україну

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: інвестиції

    Президент Естонії Керсті Кальюлайд відмовляє громадян своєї країни інвестувати в Україну.

    3907_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

    Про це вона розповіла в інтерв’ю «Європейській правді».

    «Картина реформ у вас повна нюансів. Я, як президентка Естонії, багато опікуюся економічною дипломатією. Тож я раджу своїм громадянам: торгуйте з Україною, але не інвестуйте туди. Бо ви можете втратити інвестиції», — повідомила Кальюлайд.

    Вона зазначила, що вже були такі випадки, коли естонці втрачали в Україні власність і, навіть отримавши рішення арбітражу на свою користь, так і не змогли повернути своє майно.

    «І тому я не можу порадити естонцям інвестувати в Україну. Я сподіваюся, що це зміниться, що я зможу спокійно радити естонцям також вкладати гроші в Україну. І це означатиме, що у вас збільшиться кількість інвестицій не лише з Естонії, а й з усього світу, бо бізнес почуватиметься у вас безпечно. Зараз цього немає. Підкреслю, я ціную те, чого досягла Україна. Розумію, що непросто одночасно проводити економічні реформи та вести війну, та аплодую цьому. Але вам ще потрібно дуже багато зробити», — сказала президент Естонії.

    Кальюлайд також підкреслила, що Україні слід звернути особливу увагу на судову реформу.

    «Вам потрібно, щоби кожен, хто працює, інвестує або платить у цій країні, у разі суперечки міг сподіватися, що ваша судова система розгляне його справу неупереджено. Що ваша юстиція є справді сліпою щодо того, якою є суспільна позиція сторін. І тут не треба міркувати у сенсі зближення з ЄС. Це потрібно вашій економіці! Економіка не буде зростати, доки інвестори не відчуватимуть, що до них будуть ставитися справедливо. Та й ваші люди не будуть почуватися захищеними, малий бізнес буде обмежений у розвитку», — зазначила політик.

    За її словами, Україна має суспільство з доброю освітою, освічену і дешеву робочу силу, вільну торгівлю з ЄС, а тому справді має добрі перспективи дуже швидкого економічного зростання.

    «І у разі, якщо це відбудеться, це побачать також люди на окупованих територіях! Власне, і зараз у вас ситуація краще, ніж там, але ще є чимало людей, яких необхідно переконати, що жити у вільній країні – краще для них самих. Економічно. Я впевнена, що це допоможе вирішити й це питання», — сказала президент Естонії.

    Прогрес реформ в Україні на сьогодні вона оцінює неоднозначно.

    «Картина повна нюансів. Так, є сфери на кшталт реформи правосуддя, де ми не бачимо того прогресу, на який сподівалися. Але є й інші приклади, як земельна реформа, яку не могли провести майже 30 років незалежності, але тепер вона відбулася. Є питання, в яких Україна і зараз рухається вперед, як-от запровадження системи „Трембіта“ (система обміну даними між державними базами даних, яка забезпечує електронне врядування — Ред.). І ваша система навіть краща за естонську X-road, тому що ви поліпшили нашу X-road, ваша система новіша, і вона враховує наш досвід. Тож до певної міри ви тут попереду», — сказала Кальюлайд.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми