Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українців змусять писати нульову декларацію: не зможуть робити великі покупки

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: суспільство, фінанси, нульова декларація

  За ініціативи Президента з 1 вересня 2021 року розпочинається кампанія з добровільного декларування. Громадянам надається можливість задекларувати свої статки та в подальшому вільно їх використовувати. Адже в Україні протягом тридцяти років існувала система, яка дозволяла багатьом громадянам отримувати неоподатковані доходи, зокрема і за кордоном.

  46_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Є низка причин, чому варто буде скористатися можливістю добровільно задекларувати свої статки. Зокрема, з часом буде дедалі складніше розмістити готівку в банківських установах чи придбати власність, якщо громадянин не мав офіційного доходу.

  Запровадження одноразового добровільного декларування фізичними особами їхніх активів та сплати одноразового збору до бюджету передбачено Законом №1539. Закон створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та їх залучення в економіку України.

  Цей Закон не про бюджетні надходження, а більше про створення цивілізованих умов в оподаткуванні доходів громадян. Громадяни, які скористаються цією можливістю зможуть спокійно розпоряджатися своїми активами. Для них це буде чиста фінансова історія.

  Ба більше, тим громадянам, які задекларували активи та сплатили з них збір, держава гарантуватиме звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства.

  Але не всі матимуть право на добровільне декларування. Є і низка обмежень. Не підлягають декларуванню активи, здобуті внаслідок вчинення кримінальних злочинів, зокрема й отримання хабаря, крім злочинів щодо ухилення від сплати податків.

  Окрім того активи, які перебувають на рахунках країни агресора чи мають джерело походження з такої країни також не підлягають декларуванню.

  Тобто, якщо громадянин обрав цивілізований спосіб вивести на світло гроші та активи, отримані не від злочинної діяльності, і які були приховані від оподаткування – держава надає йому цілу низку гарантій. І ці гарантії прописані в законі.

  Про ставки

  Добровільне декларування проводиться лише один рік. У період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Та передбачає сплату справедливого збору.

  Запропоновано всього три основні ставки:

  5% загальна ставка, встановлена для валютних цінностей та майна, що перебувають в Україні;

  9% для закордонних активів;

  2,5% для декларування активів у вигляді ОВДП.

  Водночас, не всі активи підлягають декларуванню. Громадянам не потрібно подавати декларацію щодо власної квартири, загальна площа якої не перевищує 120 кв м, та будинку до 240 кв м.

  Також не підлягає декларуванню і власний автомобіль. Але тут є певні критерії. Один із них – цей автомобіль має бути у власному постійному користуванні та не використовуватися для комерційних цілей.

  Щодо земельних ділянок. Тут також є певні критерії. Не підлягають декларуванню земельні ділянки лише в межах норм безоплатної передачі (приватизації).

  Тим громадянам, які сумлінно сплачували податки зі всіх доходів, які були джерелом набуття їхніх активів, декларацію подавати не потрібно. Також це звільнення застосовується до тих активів громадян, які були набуті без сплати належних податків і зборів (житло, автомобіль та земля). Мова йде, наприклад, про договори дарування чи отримання спадщини.

  Зверну увагу, що для тих громадян, які скористуються можливістю добровільного декларування та відповідно задекларують свої активи, джерела їхнього набуття не розкриваються. Що також є додатковою гарантією держави.

  Що далі

  Сьогодні багато хто з громадян міг чути про "непрямі методи контролю" саме в контексті добровільного декларування. Так, вони будуть запровадженні в майбутньому, оскільки такий обов’язок передбачається Законом №1539.

  Мінфін разом з Податковою вже почав напрацьовувати відповідний законопроєкт. Коли всі громадяни в рівних умовах сумлінно сплачують податки – це про цивілізовані механізми оподаткування, а також справедливі щодо кожного громадянина

  Мова йде про те, що органи контролю будуть проводити зіставлення реального рівня життя людини, її статків – з наявною інформацію про отримані нею доходи та сплачені з них податки. Відповідно, такі інструменти в майбутньому поширюватимуться на всіх громадян – платників податків.

  Наголошую, що відповідні напрацювання на сьогодні перебувають у процесі обговорення. Уряд має дев’ять місяців на розробку та погодження законопроєкту.

  Тому на разі нам усім варто сконцентруватися на добровільному декларуванні.

  Добровільне декларування – це можливість. Сподіваюсь, що нею скористається значна частина наших громадян.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми