Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як подати добровільну декларацію

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: декларація

    З 1 вересня розпочинається одноразове добровільне декларування.

    9682_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

    На сайті Мінфіну розмістили інструкцію з подання декларації.

    Потрібно подати декларацію до Державної податкової служби України. Це можна зробити через приватну частину електронного кабінету в розділі "Одноразова (спеціальна) добровільна декларація".

    Добровільну декларацію в електронній формі подає особисто декларант. До її подання готівкові кошти потрібно розмістити в банках України.

    "Задекларувати можуть фізичні особи-резиденти, зокрема самозайняті особи й фізичні особи-нерезиденти України, які на момент отримання об'єкту декларування були резидентами та є чи були платниками податків", - пояснили в Мінфіні.

    Подати декларацію можна до 1 вересня 2022 року.

    Заборонено подавати декларацію малолітнім і неповнолітнім або недієздатним особам. Також не можна людям, щодо яких Україна застосувала спеціальні обмежувальні санкції.

    Заборонено подавати особам, які з 1 січня 2005 року подавали або мають подавати декларації відповідно до закону.

    Задекларувати потрібно земельні ділянки, об'єкти житлової нерухомості та нежитлової нерухомості, транспортні засоби та інші самохідні машини й механізми. А також інше цінне рухоме майно: предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби.

    До декларації також потрібно подати валютні цінності. Зокрема, банківські метали, національну й іноземну валюту. А також права грошової вимоги, зокрема депозит, кошти, позичені третім особам.

    Об'єктами декларування не можуть бути активи, одержані внаслідок скоєння кримінального правопорушення та активи, які належать декларанту, щодо якого розпочато досудове розслідування або судове провадження. Також кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання добровільної декларації перебувають у готівковій формі. А також активи декларанта, які розміщені на рахунках фінансових установ і перебувають чи зареєстровані на території країни, визнаної державою-агресором.

    Є активи, що не потребують декларування.

    Це квартири, загальна площа яких не перевищує 120 кв. м. І житлові будинки, зареєстровані в Україні, площа яких не перевищує 240 кв. м.

    Також декларувати не потрібно нежитлові будинки некомерційного призначення, площа яких не перевищує 60 кв. м.

    Не треба декларувати один транспортний засіб особистого некомерційного використання.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми