Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

На що витратять $2,7 млрд від МВФ

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: МВФ

  Банкіри скептично поставилися до заяви прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, який анонсував, що отримані $2,7 млрд від МВФ дозволять збільшити соціальні виплати.

  0224_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)


  «Уряд має хронічні проблеми з дефіцитом бюджету», – заявив голова Ради Незалежної асоціації банків України, голова наглядової ради Альфа-Банку Роман Шпек під час круглого столу, проведеного «Фінансовим клубом».

  Він зазначив, що цей дефіцит є наслідком і неякісного бюджетного планування, і невиконання дохідних статей бюджету.

  «18 вересня приїжджає місія МВФ. Вони (уряд. – Ред.) отримали $2,7 млрд, як і весь світ отримав, всі країни – засновники МВФ отримали у відповідності до своєї частки певну суму. Але ж уряд веде розмову про отримання $700 млн другого траншу, які ми чекаємо півтора року. Ми чекаємо отримання коштів Світового банку, ми чекаємо отримання коштів Європейського союзу, які пов’язані з відновленням дії програми МВФ. Представники уряду заявили, що вони хочуть продовжити програму на шість місяців, отже вони хочуть отримати другий і третій транш за параметрами діючої програми. Тому в них не буде багато можливостей на такі помилки, які можуть призвести до макроекономічних дисбалансів», – пояснив Роман Шпек.

  Банкіри впевнені, що уряд не робитиме необдумані бюджетні кроки в таких умовах.

  «Інвестори дивляться на те, як ми просуваємося в реформах. Той же МВФ – це зелене світло для переходу на інший рівень доступу до більш дешевих кредитів. Найближчим часом приїздить місія, і я думаю, що нерезиденти будуть дивитися на її результати», – каже начальник управління казначейських операцій Банку Кредит Дніпро Юрій Гриненко.

  Гроші від МВФ, на думку експертів, підуть не на збільшення соцвиплат, а посилять здатність Мінфіну сплачувати за своїми боргами і підвищать здатність НБУ утримувати курс від серйозних коливань.

  «Золотовалютні запаси покажуть реальну картину, яким запасом міцності володіє НБУ. І цього достатньо, щоб згладжувати курс в 2021 році», – каже начальник фінансового департаменту Піреус Банку Олександр Старцев. «Буде достатньо коштів, щоб не зменшувати обсяг золотовалютних резервів і здійснити обслуговування та обов’язкові виплати в 2022 році», – впевнений Роман Шпек.

  Для українців це означає більш прогнозовану валютну ситуацію наприкінці поточного року. «Базовий сценарій курсу – це 27,25-27,75 грн/$, враховуючи, що ми отримали гроші від МВФ. Навантаження цього року не буде значним за рахунок цього», – прогнозує пан Гриненко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми