Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Dragon Capital змінив прогноз по росту ВВП УКраїни

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ВВП

  Інвестиційна компанія Dragon Capital погіршила прогноз зростання української економіки в 2021 році з 4,6% до 3,5% у зв’язку з несподівано гіршими, ніж очікувалося, попередніми даними ВВП у другому кварталі цього року.

  9682_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  Про це повідомив засновник і генеральний директор компанії Томаш Фіала інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

  «(Оприлюднені Держстатом — ІФ) результати другого кварталу були набагато гіршими, ніж всі очікували: лише 5,4% замість близько 7−8%, які всі очікували. Цей результат другого кварталу здивував і місцеві, і глобальні банки», — сказав він.

  Як зазначив Фіала, однією з причин такої оцінки від Держстату стала оптова торгівля, що має досить велику частку у ВВП, падіння якої за підсумками півріччя прискорилося до 5,7% з 3,0% за підсумками першого кварталу.

  «Це дуже несподівана цифра, тому що всі суміжні сектори ростуть, і роздрібна торгівля зростає досить швидко. Виникає питання до того, як Держстат працює і складає ці звіти. 14 вересня будуть випущені більш докладні дані щодо оптової торгівлі, а 20 вересня — щодо ВВП. Там побачимо. Але поки не зрозуміло, чому оптова торгівля могла так впасти», — додав глава Dragon Capital.

  За словами глави Dragon Capital, наразі зовнішня кон’юнктура для України дуже сприятлива: ціни на її експорт зросли, вартість грошей у світі залишається низькою, а ймовірність довгострокового зростання інфляції в світі і різкого розвороту політики провідних центробанків ринків поки мала.

  Згідно з оцінками Dragon Capital, дефіцит держбюджету України в 2021 році складе близько 3,9% ВВП замість закладених у держбюджеті 5,2%. «Просто не вдасться залучити фінансування на більший дефіцит навіть при тій хорошій кон’юнктурі, яка є», — вважає Фіала.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми