Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Нові правила торгівлі в Інтернеті: за що можуть заблокувати

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: торгівля, інтернет

  За порушення будуть обмежувати доступ до сайту, де ведеться торгівля.

  4776_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  В Україні з'являться нові правила для інтернет-торгівлі. Тепер підприємцям доведеться обов'язково розміщувати інформацію про себе і продукцію, а за недотримання правил, за запитом Держспоживслужби, блокуватимуть провайдери.

  Про це повідомляє пресцентр Міністерства економіки.

  Законопроєкт про захист прав споживачів зараз перебуває на розгляді Кабміну. Він покликаний запровадити дієві механізми з регулювання інтернет-комерції. Зокрема, визначаються терміни "електронний торговельний майданчик (маркетплейс)" і "електронний сервіс порівняння продукції (прайс-агрегатор)".

  До того ж, за порушення будуть обмежувати доступ до сайту, де ведеться торгівля.

  "Держспоживслужба отримує право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до сайту суб'єктів господарювання, які використовують нечесну підприємницьку практику, порушують законодавство про захист прав споживачів і яких неможливо ідентифікувати", – уточнює Мінекономіки.

  Що ще зміниться?
  Також міністерство розробляє платформу "Е-споживач" для інтернет-продавців. Вона дозволить ідентифікувати підприємця шляхом надання йому статусу Держспоживслужбою "Перевірений продавець".

  Також передбачається:

  створення Єдиного реєстру продавців у сфері електронної комерції;
  введення ідентифікації і верифікації продавців.
  Нагадаємо, що платформа для продажу хендмейд-товарів Etsy зупинила реєстрацію нових продавців з України і близько десяти інших країн. Причиною стали оновлені правила платформи – магазини тепер можна запускати тільки користувачам з країн, в яких доступна платіжна система Etsy Payments. Ні Україна, ні сусідні Білорусь та Росія до числа цих країн не відносяться.

  Відсутність важливих для інтернет-торгівлі платіжних систем – не нова проблема для українців. Наприклад, PayPal не захотів заходити в Україну, а саме ця платформа використовується в більшості приватних платежів за кордоном. До того ж, вона потрібна для оплати роботи фрілансерів і для закупів в інтернет-магазинах. PayPal використовують понад 230 млн осіб в двох сотнях країн світу. Але в Україні грошові перекази працюють тільки "на вихід" – відправити гроші можна, а прийняти ні.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми