Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Яким буде курс долара до кінця цього тижня

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: долар, валюта, гривня

    За минулий тиждень курс долара до гривні помірно знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,1−0,9%.

    4776_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, що встановлюється НБУ, знизився з 26,93 до 26,68 грн (-0,9%).

    Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДилінг», за цей же час знизилися з 26,77/26,79 до 26,68/26,70 (-0,3%).

    Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 26,76/26,95 до 26,72/26,92 (-0,1%). При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею розширився з 0,7% до 0,8%.

    Минулого тижня голова Ради НБУ Богдан Данилишин зазначив, що за операціями населення з валютою у вересні відновилася чиста пропозиція іноземної валюти, чистий продаж фізособами з початку місяця склав $ 30 млн.

    За його ж словами, співвідношення попиту і пропозиції іноземної валюти з боку клієнтів банків на міжбанківському ринку було близьким до збалансованого.

    На думку Вадима Йосуба, старшого аналітика Alpari, на початку тижня варто очікувати помітної зміни курсу долара до гривні.

    «Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 26,7 грн, а готівковий долар в банках 26,7/26,9 грн», — прогнозує експерт.

    Андрій Гойлов, аналітик RoboForex, у свою чергу нагадує, що минулого тижня Правлінням Національного банку України було прийнято рішення підвищити облікову ставку до 8,5% річних.

    «Регулятор шляхом посилення монетарної політики намагається зупинити зростання споживчої інфляції. У серпні цей показник склав 10,2% в річному численні. Згідно з прогнозами НБУ, інфляція в жовтні може досягти позначки в 11,0%, проте до кінця нинішнього року опуститься нижче 10,0% після надходження на ринки продукції нового врожаю», — зазначає експерт.

    З його слів, підвищення ставки може призвести також до зростання прибутковості ОВДП, що приверне до них інтерес з боку нерезидентів. З початку вересня вони скоротили свої вкладення в цьому активі на 1,95 млрд грн — до 96,64 млрд.

    «Якщо зарубіжні інвестори почнуть виводити ці кошти в материнські юрисдикції, то істотно зросте попит на іноземні валюти і гривня опиниться під тиском. Показовою буде завтра їх позиція на аукціоні Мінфіну України з розміщення ОВДП, де ринку будуть запропоновані бонди 6-ти випусків у гривнях з термінами погашення в 3, 12, 18, 24, 36 і 60 місяців. Вважаю, що на поточному тижні долар США до гривні знову спробує подолати рівень 27,00. Єдина європейська валюта, судячи з усього, зросте до позначки 32,05», — вказує Гойлов.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми