Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

З 2023 року податкова знатимемо про всі закордонні активи українців

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: фінанси

    В Україні стартувало добровільне декларування доходів громадян, яке триватиме до вересня 2022 року.

    4776_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив всі нюанси податкової амністії та уточнив, скільки податку доведеться заплатити та що впливає на його розмір.

    «Податкова амністія — це не про ревізія чийогось майна. Ніхто не може прийти до людини та запитати в неї про походження квартири, машини, будинку та 100 тисяч доларів. Ані сьогодні, ані завтра, ані через 10 років. Те, що у людини зараз, — це її законне майно» — значив він.

    В чому суть амністії. Зі слів Гетманцева, йдеться про «можливість отримати від держави документ, який засвідчить наступне: твої гроші є легальними, з них сплачені податки й ти можеш їх використовувати без обмежень. Іншими словами — прийти й запитати, звідки в тебе з’явився цей будинок, ніхто не може. Але, якщо ти цей будинок коли-небудь продаси, а за ці гроші захочеш купити інший, в такому разі в людини мають право запитати — звідки в неї гроші на придбання. Аби людина мала змогу пояснити походження коштів, і потрібна податкова амністія. Якщо людині ставлять таке запитання, вона показує податкову декларацію, або в неї є легальні доходи на відповідну суму. Цього достатньо, щоб більше питань не виникало».

    Який податок треба сплатити за легалізацію грошей. Є три ставки. Перша: загальна — 5% від суми, яка декларується. Це загальна ставка стосовно всіх активів, які знаходяться на території України. Тобто грошей, майна й будь-чого, що перебуває на території нашої країни.

    Друга: 2,5%, якщо ви придбаєте облігації внутрішньої державної позики. Після 1 вересня ви їх купили, задекларували в декларації, сплатили 2,5% і спокійно далі живете.

    Третя: на перше півріччя 7%, на друге 9% – це стосовно активів, які перебувають за кордоном. Їх можна не повертати. Якщо ви їх повернете, то буде 5%.

    Приклад. Маєте квартиру в Болгарії, ви її декларуєте, і з її вартості, яку потрібно довести договором про придбання, оцінкою або будь-яким іншим чином (в законі прописані різні варіанти), з цієї вартості сплачуєте протягом першого півріччя амністії 7%, а якщо декларуєте у другому — 9%. «Якщо йдеться про майно, яке знаходиться на території України, ми взагалі не вимагаємо доказів його вартості», — заначив нардеп.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми