Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Виплати при народження дитини збільшаться з 2022 року

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: соцвиплати

  Виплати при народженні дитини в Україні планують підвищити до 50−150 тис. гривень. Суми відрізнятимуться залежно від того, на яку за рахунком дитину в родині виплачується допомога. Підвищення відбудеться не раніше 2022 року.

  0397_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Зростання виплат передбачається законопроєктом № 5585-1. Його рекомендував до розгляду у Верховній Раді Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики. Всього комітет проаналізував 4 документи (№ 5585, № 5585−1, № 5585−2, № 5585−3), відхиливши три з них.

  Два документи (зокрема рекомендований) пропонували встановити суму допомоги в гривнях. Ще два передбачали, що розмір виплати буде прив’язано до прожиткового мінімуму для дітей до 6 років.

  Скільки дадуть на дитину:

  за першу дитину планують виділяти по 50 тис. грн;
  за другу — 100 тис. грн;
  за третю — 150 тис. грн.
  Це буде перше підвищення виплат на дітей із 2014 року, стверджується в пояснювальній записці до законопроєкту. Протягом останніх 8 років на першу дитину в Україні виплачують по 41,2 тис. грн. За курсом 2014 року це було близько $ 2,5 тис., але тепер доларовий еквівалент зменшився до $ 1,4 тис.

  На оновлені суми виплат у держбюджеті-2022 потрібно буде виділити близько 23,68 млрд грн. Таку суму автори документа розрахували, зважаючи на прогноз народжуваності. Кошти планують отримати за рахунок боротьби з тіньовим ринком алкоголю.

  Чекають сплеску народжуваності

  Автори законопроєкту вважають, що підвищення виплат підтримає молодих батьків і покращить народжуваність в Україні, яка в 2020 році впала до антирекорду за 10 років.

  «З 2013 року почала спостерігатися стійка тенденція до зменшення народжуваності. Збільшення розміру допомоги при народженні дитини дозволить зробити перший крок до подолання негативної тенденції зменшення населення держави», — вважають автори документа.

  Вони визнали, що негативний вплив на народжуваність мають й інші чинники, але вважають розмір допомоги при народженні дитини одним з ключових. Втім, як саме підвищиться народжуваність за рахунок збільшення виплат, у пояснювальній записці не уточнюється.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми