Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Кабмін визначив рівень інфляції на 2022 рік

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: інфляція

  Особливістю 2021 року стало прискорення інфляційної динаміки.

  3979_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Кабінет міністрів прогнозує уповільнення інфляції до 6,2% на кінець 2022 року.

  Такі дані містяться в опублікованому проект державного бюджету на 2022 рік.

  Передбачається, що індекс споживчих цін складе 6,2% грудень до грудня попереднього року і 7,2% в середньому до попереднього року.

  "У 2022 році прогнозується, що зростання внутрішніх цін на споживчому ринку сповільниться до 6,2% (грудень до грудня) з подальшим спадним трендом. Стабілізація темпів інфляції на низькому рівні створить додаткові можливості для більш інтенсивної інтеграції в системи фінансових і виробничих відносин європейського ринку на вигідних паритетних засадах", - йдеться в пояснювальній записці до проекту держбюджету.

  Відзначається, що разом з тим, з боку зовнішнього середовища існує ризик продовження інфляційного тренда в розвинених країнах, що створює ризики посилення імпорту інфляції в Україні.

  Згідно з документом, особливістю 2021 року стало прискорення інфляційної динаміки.

  "У порівнянні з серпнем минулого року зростання споживчих цін склало 10,2%, що є максимальним значенням з травня 2018 року. При цьому базова інфляція також продемонструвала прискорення до 7,2%. Така динаміка, переважно, обумовлена зростанням світових цін на продовольство та енергоресурси, стимулює як безпосереднє підвищення цін на ці товари в Україні, так і підвищення виробничих витрат підприємств в результаті зростання вартості сировини та енергії", - йдеться в пояснювальній записці.

  Серед інших факторів відзначається також реалізація частини відкладеного під час жорстких карантинних обмежень споживчого попиту і компенсація понесених бізнесом під час обмежень збитків.

  Споживча інфляція в Україні:
  Споживча інфляція в Україні в серпні в річному вираженні - у порівнянні з серпнем 2020 року - склала 10,2%, залишившись на липневому рівні.

  Держбюджет-2022:
  Глава уряду заявляв, що проект державного бюджету на 2022 рік буде збалансованим і реалістичним.

  Проект державного бюджету на 2022 рік складено з дефіцитом у 3,5% від валового внутрішнього продукту.

  15 вересня 2021 року Кабінет міністрів затвердив проект державного бюджету на 2022 рік.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми