Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Китайський інвестор може "підірвати" курс гривні

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: інвестиції, гривня

  Одна з найбільших у Китаї будівельних і девелоперських компаній Evergrande Group – на межі банкрутства. Якщо вона розориться, гривня перебуватиме під сильним тиском, курс долара непрогнозовано зросте. Але криза зачепить не тільки Україну. У разі краху Evergrande глобальна економіка може зазнати такого самого шоку, як після банкрутства Lehman Brothers у 2008 році.

  3979_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Проблеми Evergrande можуть запустити хвилю дефолтів у Китаї, що призведе до паніки на світових фінансових і сировинних ринках. Про це розповів керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин.

  Водночас курс долара в світі (до кошику різних валют) вже виріс до максимуму за місяць. Причиною стало посилення обережності інвесторів, вони почали конвертувати кошти в "тверду валюту".

  Коли в світі відбувається дефолт значущої компанії, на ринках зазвичай починаються хвилювання, різко змінюються курси валют, вартість акцій інших компаній, ціни на нафту та іншу сировину тощо. Оскільки всі ринки пов'язані між собою, постраждають навіть ті держави, які, на перший погляд, ніяк не пов'язані з збанкрутілою компанією. Найвищі ризики – у країн, що розвиваються, особливо із сировинною економікою, до них якраз входить Україна.

  "Переддефолтна ситуація китайського будівельного гіганта може спровокувати хвилю дефолтів у КНР і зростання волатильності на світових фінансових і сировинних ринках. У такій ситуації гривня перебуватиме під сильним тиском", – пояснив Шевчишин.

  Що трапилося з Evergrande Group
  Evergrande Group – одна з найбільш закредитованих будівельних компаній у світі. Її борги перевищують 305 млрд доларів. Уже 23 вересня компанія повинна виплатити відсотки на 83,5 млн доларів. Ще один платіж сплановано на 29 вересня – 47,5 млн доларів відсотків.

  За обома виплатами буде оголошено дефолт, якщо Evergrande не зможе розрахуватися протягом 30 днів виплатити борг. Коштів на виплату боргу в компанії немає, а заяв про реструктуризацію не надходило. Днями в ситуацію почала втручатися держава. Влада КНР попросила банки про відтермінування для Evergrande. Але ніяких документів не було підписано. Економісти припускають, що офіційний Пекін може дозволити цій компанії впасти.

  Акції Evergrande вже впали до 11-річного мінімуму на тлі зростання ризиків дефолту, пише Reuters. Акції подешевшали на 10,2%, до 2 гонконгських доларів. Це сталося після падіння на 19% напередодні, до найнижчого рівня з травня 2010 року.

  Керівний директор департаменту управління активами Canfield Securities Кінгтон Лін впевнений: ціна акцій Evergrande може впасти нижче 1 гонконгського долара, якщо компанія буде змушена продати більшу частину своїх активів у процесі реструктуризації.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми