Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

В Україні почало зростати ВВП

 • Джерело: ukrinform.ua.  → Ключові теги: ВВП

  Зростання ВВП за підсумками другого кварталу 2021 року склало 5,7% проти відповідного періоду 2020 року.

  9682_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  За оцінками Мінекономіки, за перше півріччя поточного року загальне зростання ВВП склало 1,8%. Динаміка ВВП в ІІ кварталі 2021 року сформувалася за рахунок прискореного зростання у галузях будівництва, переробній, добувній промисловості та майже всіх видів сфери послуг, повідомляє відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Міністерства економіки.

  «Одним з вагомих факторів, який забезпечує зростання ВВП, є розширення споживчого попиту населення, яке пов’язане з підвищенням рівня оплати праці та покращенням споживчих настроїв. Таким фактором безперечно стало підвищення мінімальної зарплати з 1 січня цього року до 6 тис. грн, яке було здійснено за ініціативи Президента України Володимира Зеленського. Це у свою чергу, стимулювало зростання реальної зарплати у другому кварталі 2021 року на 16,5%», – прокоментував перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко.

  Крім того, на думку Любченка, зростанню ВВП також сприяло збільшення споживання сектору загального державного управління на 2,9%. «Були суттево збільшені обсяги бюджетних видатків для забезпечення медичних потреб, фінансування галузі освіти та оборони. За даними Держказначейства в другому кварталі 2021 року видатки зведеного бюджету, проти відповідного періоду минулого року були збільшені: на охорону здоров’я на 44,8%, освіту – 33,9%, оборону – 21,2%», – додав він.

  У міністерстві зазначили, що у ІІ кв. 2021 року також відбулося нарощення бюджетних витрат на розвиток дорожньої інфраструктури. За розрахунками Мінекономіки, обсяги фінансування Дорожнього фонду за цей період зросли у 2,3 раза.

  Окрім того, спостерігається тенденція до нарощування обсягів інвестицій та виходу з інвестиційної кризи на тлі загальної стабілізації та зростання економіки. Так, зростання основної інвестиційної складової ВВП – валового нагромадження основного капіталу (ВНОК) – становило 14,8 . У той час як у ІІ кварталі минулого року відбулося його падіння на 23.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми