Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Китай різко наростив інвестиції в Україну

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Китай, інвестиції

  З 2016 року обсяг інвестицій КНР в Україну збільшився вп'ятеро до $260 млн.

  1429_china-flag.jpg (18.09 Kb)


  Такі інвестиції здійснюються державними підприємствами і можуть мати політичні цілі, йдеться у дослідженні Центру економічної стратегії.

  Протягом 2016-2021 років обсяг китайських інвестицій з $50 млн зріс до $260 млн. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій становить 0,5%. Але темпи їхнього зростання значно випереджають зростання ПІІ загалом.

  "Зростання інвестицій з Китаю має бути під пильною увагою, адже, так само як і з Росії, такі інвестиції часто здійснюються державними підприємствами та мають не лише комерційні, але і політичні цілі", – кажуть у ЦЕС.

  З КНР інвестують переважно державні компанії в українські держкомпанії. Кредити надають державні банки. Китайські компанії найчастіше працюють у галузі в енергетики та сільського господарства.

  "З одного боку, зараз є перспективи посилення такої співпраці. Але з іншого боку, це залежатиме від політичних домовленостей і від того, куди їх "пустять". У нас є власні еліти, які контролюють чималу частину економіки та вони тут не хочуть бачити іноземних конкурентів", – вказав автор дослідження Дмитро Горюнов.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми