Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Китай різко наростив інвестиції в Україну

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Китай, інвестиції

  З 2016 року обсяг інвестицій КНР в Україну збільшився вп'ятеро до $260 млн.

  1429_china-flag.jpg (18.09 Kb)


  Такі інвестиції здійснюються державними підприємствами і можуть мати політичні цілі, йдеться у дослідженні Центру економічної стратегії.

  Протягом 2016-2021 років обсяг китайських інвестицій з $50 млн зріс до $260 млн. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій становить 0,5%. Але темпи їхнього зростання значно випереджають зростання ПІІ загалом.

  "Зростання інвестицій з Китаю має бути під пильною увагою, адже, так само як і з Росії, такі інвестиції часто здійснюються державними підприємствами та мають не лише комерційні, але і політичні цілі", – кажуть у ЦЕС.

  З КНР інвестують переважно державні компанії в українські держкомпанії. Кредити надають державні банки. Китайські компанії найчастіше працюють у галузі в енергетики та сільського господарства.

  "З одного боку, зараз є перспективи посилення такої співпраці. Але з іншого боку, це залежатиме від політичних домовленостей і від того, куди їх "пустять". У нас є власні еліти, які контролюють чималу частину економіки та вони тут не хочуть бачити іноземних конкурентів", – вказав автор дослідження Дмитро Горюнов.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми