Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

НБУ рекомендує інвестувати в українську гривню

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: інвестиції

  Запровадження режиму інфляційного таргетування із плаваючим обмінним курсом зробило гривню привабливим інвестиційним інструментом.

  3979_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це заявив директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський під час круглого столу «Як захистити заощадження від інфляції: інвестиції в Україні та за кордоном», проведеного «Фінансовим клубом».

  «Ці шість років досвіду продемонстрували, що гривня може як знецінюватися, так і укріплюватися. І ймовірність цього симетрична. Курс зараз на тих приблизно рівнях коливається, як це було шість років тому. І зараз ми можемо завдяки цьому говорити про гривню як про привабливий інструмент для інвестицій», – сказав Володимир Лепушинський.

  Він навів розрахунки дохідності різних інструментів при умовному інвестуванні 1000 грн в 2016 році: гривневі інструменти, які заробили за цей період по 1110-1267 грн, обійшли за дохідністю валютні інструменти (112-499 грн), нерухомість (31-1058 грн) та золото (850 грн).

  «Тримати долари під матрацом є програшною стратегією. Це не покриє інфляцію. Рекордсменами, перше місце, є гривневі ОВДП. Друге – у гривневого депозиту. Це свідчить, що гривня здатна убезпечувати заощадження від знецінення», – зазначив Володимир Лепушинський.

  Через це попит на гривневі депозити не зникає, попри низькі ставки. «Одним із найпопулярніших інструментів інвестування стали депозити в гривні. Ми навіть, попри кризову ситуацію, мали зростання минулого року депозитів домогосподарств в національній валюті на 28%. Цього року тенденція продовжується. Депозити в національній валюті зростають в серпні до серпня на 17%. Депозити у валюті показали лише 3-відсоткове зростання», – сказав представник НБУ.

  Низькі ставки за валютними депозитами лише посилюють цей інтерес до гривні. «Із урахуванням того, що курс стабільний, а ставки за валютними депозитами стрімко впали і становлять 1,5-2%, а десь 0%, клієнти стали дивитися в бік гривні», – підтвердив заступник голови правління Таскомбанку Олег Поляк.

  Виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова наголошує, що гривня вже не лякає вкладників загрозами суттєвої девальвації. «Зараз гривня вже не схильна до швидкої та постійної девальвації, яка було раніше. І провідні іноземні валюти також поступово, але знецінюються. При цьому ставки за валютними вкладами дуже низькі – майже до 0%, тому із врахуванням рівня процентних ставок, інфляції та інших факторів вклади в гривні краще захищають від інфляції. Але є фактор оподаткування, і якщо скасувати цей податок, вони стануть більш привабливими», – впевнена Олена Коробкова.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми